Jsme nejlepší slovenská univerzita

Na Masarykově univerzitě studuje 5 400 Slováků, jejich nejčastější motivací ke studiu v Brně je kvalita školy. Na české vysoké škole neplatíte školné, náklady na život jsou srovnatelné a dostupnost je výborná – cesta z Bratislavy do moravské metropole trvá necelé 2 hodiny.

Na české vysoké škole neplatíte školné

Studium u nás opravdu není dražší než na Slovensku. Neplatíte ani za sdružené studium, za specializace, studium na dvou fakultách nebo kombinované (dálkové) studium.

Náklady na život jsou srovnatelné

Ceny potravin a služeb v ČR a na Slovensku jsou srovnatelné. Každý student dostane ubytovací stipendium, které pokryje 2 z 10 měsíčních nájmů. Získá studentskou slevu na městskou hromadnou dopravu, cestování autobusem a vlakem.

Rozumíme si

Přijímačky a studijní materiály jsou v češtině, ale všude se domluvíte slovensky. Bakalářskou a magisterskou práci můžete na některých oborech odevzdat ve slovenštině.

Pozor, výjimkou jsou překladatelské programy, u kterých je znalost češtiny zásadní.

Bydlení se vždycky najde

Kapacita kolejí Muni není nafukovací, takže neslíbíme postel každému studentovi. Funguje tzv. časová soutěž: když bude člověk rychle klikat, kolej je jeho. Pokud má někdo pomalejší myš, najde si privát, kterých je v Brně spousta. Projdete si nabídku inzerátů v informačním systému ještě v klidu na Slovensku a na prohlídky si uděláte do Brna výlet.

Jana Mlynarčíková

„Pro mě jako pro Slovenku je Brno nejbližší zahraničí a na MUNI mě přilákal velký výběr zajímavých studijních programů. Důležité je se rozhodovat více srdcem než rozumem, protože nakonec to bude o tom, aby tě studium bavilo a naplňovalo. Na MUNI mě příjemně překvapila velmi přátelská atmosféra, vysoká míra kolegiality mezi spolužáky a dobré vztahy studentů a učitelů.“

Jana Mlynarčíková
studentka kulturních studií Číny z Popradu

Zpět na stránku pro uchazeče

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info