Fyziologie, patologická fyziologie, lékařská chemie a biochemie

Co se naučíte

Cílem doktorského studijního programu Fyziologie, patologická fyziologie, lékařská chemie a biochemie je příprava kvalifikovaných odborníků pro vědeckou práci v oblasti lékařských, fyziologických, patofyziologických, chemických a biochemických věd. Doktorské studium rozvíjí u výborných absolventů magisterského studia lékařských, veterinárních, farmaceutických nebo přírodních věd jejich schopnosti samostatné tvůrčí práce v oblasti výzkumu, vývoje a zavádění klinických aplikací. Studium je proto zaměřeno na prohloubení teoretických základů a detailní seznámení s moderními poznatky v oblasti biochemie, fyziologie, patofyziologie a biologie se zaměřením na aplikace v lékařských vědách. Absolventi oboru jsou stimulováni k pokračování ve vědecko-pedagogické kariéře na vysoké škole, v klinických oborech medicíny nebo se uplatní v laboratořích výzkumných ústavů zaměřených na biochemii, fyziologii a příbuzné vědy, jako samostatní nebo vývojoví pracovníci.

V rámci programu lze studovat dvě specializace Fyziologie a patologická fyziologie a Lékařská chemie a biochemie.

Žádné informace nejsou k dispozici

Absolventi oboru jsou stimulováni k pokračování ve vědecko-pedagogické kariéře na vysoké škole a to buď na ústavech teoretické medicíny nebo v klinických oborech ve fakultních nemocnicích. Nacházejí uplatnění i v laboratořích výzkumných ústavů zaměřených na biochemii, fyziologii a příbuzné vědy, kde pokračují ve vědecké činnosti v oblastech základního i aplikovaného výzkumu.

Možnosti studia

Jednooborové studium se specializací

V rámci jednooborového studia se specializací má student možnost prohloubit si vědomosti v konkrétním zaměření daného studijního programu, specializaci si vybírá jednu. Název specializace pak bude uveden i na vysokoškolském diplomu.

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Informace o studiu

Zajišťuje Lékařská fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční ano