Získáte podporu v každé životní situaci

Nemusíte mít obavy ze studentských začátků ani z průběhu studia. Usnadníme vám, co jen půjde – nabízíme stipendia, levnější ubytování a obědy, dostanete slevu na cestování. S konkrétními dotazy vám pomůžou poradenská centra a studijní oddělení.

Studujte s finanční pomocí

 1. Studium si může dovolit každý
  Možná nebydlíte v Brně a vrtá vám hlavou, jak zaplatíte ubytování nebo jízdenky. Nebo byste rádi pomáhali v humanitární neziskovce, ale bojíte se, že bez placené brigády nebudete moct studovat. Právě v těchto případech vás univerzita finančně podpoří. Ale i v mnoha dalších.

  Žádat můžete například o tato stipendia:
  • sociální stipendia
  • stipendia na podporu ubytování
  • stipendijní program na podporu humanitárních aktivit
  • stipendijní program rektora MUNI

  Podívejte se na kompletní seznam stipendií.

 2. ISIC šetří peníze
  Jako studenti MUNI obdržíte ISIC kartu, která je takovým školním „občanským průkazem“. A taky se s ní dostanete levněji na řadu akcí, festivalů, vzdělávacích kurzů nebo na prohlídky památek po celém světě.

 3. Cestujte levněji
  Dáme vám razítko na oranžovou průkazku (žákovský průkaz) a budete cestovat se studentskou slevou. Vlakem s ní budete jezdit levněji o 35 %. U soukromých dopravců většinou dostanete slevu 25 %, u Student Agency 28 %. Tříměsíční jízdenku po Brně si po předložení ISICu koupíte za poloviční cenu a zaplatíte necelých 700 Kč.

 4. Levné bydlení na studentských kolejích
  Nechcete utrácet za podnájem? Bydlete na studentských kolejích – ceny za měsíční ubytování se nejčastěji pohybují mezi 2 000–3 500 Kč. A klikejte rychle, nejlepší pokoje bývají hned pryč. Podívejte se, jak koleje vypadají.

  Pokud hledáte byt, pomůže vám bydleni.muni.cz.

 5. Dobré jídlo za pár korun
  Kde ho sehnat? V menzách a hladových oknech! Takzvaný „Studentský speciál“ koupíte i za 15 Kč. Průměrně se cena pohybuje kolem 30 Kč. Ve všech menzách si denně vyberete z 5 jídel a pokaždé myslíme i na vegetariány.

„Služby kariérního centra jsem si vyzkoušela několikrát a vždy jsem se setkala s naprostou profesionalitou. Nejvíc ‚hard-core‘ bylo assessment centrum, kde nás organizátoři natvrdo hodili do reality pracovního prostředí. Zkusili jsme si obhájit vlastní projekt, zažili si úspěchy i pády a prošli snad všemi psychologickými testy, co existují. Odnesla jsem si z něj neodbytný pocit, že na sobě ještě musím pracovat.“

Marta Kuchařová
studetka sociologie

MUNI radí a pomáhá

 • Když máte otázky

  I když studijní administrativa není náročná, může se stát, že se něco zamotá. Když ta situace nastane, obrátíte se na „studijní“ – každá fakulta má svoje.

  Pokud je vám milejší zeptat se studentských mazáků, kteří si vaší situací už prošli, můžete jim napsat nebo zavolat. Nebo zkuste diskuzní fóra v ISu.

 • Když jste smutní

  Někdy se studium nedaří a možná vás napadne, že bude lepší skončit. Nebo se objeví problémy v rodině či smutek na duši a budete to chtít někomu povědět. Proto máme Poradenské centrum MU, kde si s vámi bezplatně popovídají poradci.

 • Když máte zdravotní handicap

  Centrum Teiresiás vám v maximální možné míře umožní plnohodnotně studovat obory Muni. A pomůže i při přijímačkách.

 • Když chcete pomoct při hledání práce

  Při hledání pracovního uplatnění vám poradí Kariérní centrum. Nabízí různé seberozvojové kurzy nebo akce, třeba veletrh práce. A především vás propojí se zaměstnavateli.

Jak získat práci

10 důvodů, proč studovat na MUNI

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info