Studujete v moderních knihovnách a laboratořích

Žádná česká univerzita neinvestovala v posledních letech tolik peněz do rekonstrukcí a výstavby nových prostor. Ať už budete studovat dějiny umění nebo aplikovanou informatiku, čekají na vás neošoupané lavice, zbrusu nové knihovny a moderně vybavené laboratoře.

A které budovy dostaly nový kabát? Vznikl moderní kampus s pavilony a laboratořemi pro lékaře a biologické obory. Obrovskou rekonstrukcí prošla budova fakulty informatiky a filozofické fakulty. V nových knihovnách se na zkoušky učí budoucí právníci, ekonomové i pedagogové. A to jsou jen některé z nedávno dokončených projektů. Na MUNI rozhodně nebudete sedět ve stejné lavici jako váš táta.

Reprezentativní kampus s prvotřídním vybavením

Moderní kampus je jedním z největších úspěchů univerzity. Vznikl na ploše o rozloze 42 200 m2, což odpovídá velikosti 10 fotbalových hřišť. Během rozšiřování k němu přibyly další budovy o ploše necelých 28 000 m2. Univerzita do kampusu investovala přes 5 miliard a jeho stavba trvala 6 let. Denně poskytuje areál kvalitní zázemí pro 5 000 studentů a 1 500 zaměstnanců.

V kampusu studují především budoucí lékaři a biologové. Už při první návštěvě vás překvapí precizní přístrojové vybavení laboratoří, ve kterých se ze studentů stávají vědci. V univerzitním kampusu sídlí i Středoevropský technologický institut CEITEC.

V kampusu získala nové prostory i fakulta sportovních studií. Dominantu tvoří hala pro míčové sporty s hledištěm pro 400 diváků a prostory pro komentátory. Jedinečná je hala pro úpolové sporty, tedy judo, karate a bojové disciplíny. Moderně vybavená je tělocvična pro taneční kreativitu, nechybí laboratoře kinezologie či biomechaniky.

Pětipatrová budova pro milovníky jedniček a nul

Masarykova univerzita postavila a vybavila pětipatrovou budovu fakulty informatiky, ve které jsou posluchárny, laboratoře, učebny i moderní datové centrum. Na fakultě informatiky vznikly nejen nové budovy pro vědu a výzkum, rekonstrukce zároveň podpořila spolupráci fakulty s průmyslem. Na novou budovu totiž navazuje technologický park a podnikatelský inkubátor specializovaný na IT.

Filozofové už se nevzdělávají v prostorách bývalého sirotčince

Budova A, která v roce 1871 sloužila jako chlapecký sirotčinec, byla společně s navazující budovou B srovnána se zemí a na jejím místě vyrostly jedny z nejreprezentativnějších prostor celé univerzity. Stejně tak je tomu u protilehlých budov C a D. Vznikl tak výjimečný komplex s útulným dvorkem uprostřed, kde se v létě můžete rozložit na dece. Psychologové, germanisté i archiváři (ale i další, samozřejmě) nyní studují ve špičkově vybavených učebnách. Stavba zároveň umožnila vznik Centra pro podporu humanitních věd, které poskytuje zázemí pro doktorské studenty a výzkum.

Ekonomové, právníci a pedagogové si čtou v moderních prostorách

Rozsáhlou rekonstrukcí prošlo v posledních letech hned několik univerzitních knihoven. Novotou voní knihovna pedagogické, právnické i ekonomické fakulty. Žádný prach nenajdete ani na poličkách knihovny filozofické fakulty, která je prakticky zbrusu nová. Ale než se vrhnete do čtení – pošlete přihlášku na MUNI!

Proč studovat na MUNI