Poznáte skvělé lidi
v různých spolcích

Při studiu nikdy nebudete sami. Okolo vás bude spousta studentů a dost možná, že někteří budou mít stejné zájmy jako vy. Pokud spolu budete chtít podnikat smysluplné věci, není nic jednoduššího, než se stát aktivními členy spolku, nebo si dokonce založit vlastní! Případně zkrátka dojdetě na nějakou spolkovou akci.

Zapojení do činnosti spolků je čistě dobrovolné, nikdo vás k němu nebude nutit. Za aktivitu v některých z nich dostanete i kredity, většina spolků ale spíš nabízí příležitost strávit volný čas užitečným způsobem.

Vyberete si z několika desítek spolků

36 spolků má celouniverzitní působnost. A ty další spadají pod jednotlivé fakulty – podle svého zaměření.

Medici mají třeba IFMSA, která pomáhá dětem ve školkách zbavovat se strachu z lékařů. Pokud rádi hrajete nebo zpíváte, otevře vám dveře Pěvecký sbor MU nebo Symfonický orchestr MU. V Debatním klubu MU ověřte pádnost svých argumentů nebo popusťte uzdu kreativitě v ProFIdivadle informatiků.

Zkrátka, výběr je široký. Prohlédněte si seznam všech spolků.

Nově mohou navíc spolky využívat Spolkovnu – prostory zařízené přímo pro potřeby jejich schůzek. A vlastní prostory najdou i různě po fakultách.

Kateřina Holíková

„Za všechny spolky můžu říct, že jsme hrozně rádi za nové spolkové místnosti. Za Nadační fond studentů FF MU mohu doplnit, že díky novým prostorům jsme získali místo pro organizování různých workshopů, zázemí pro větší akce, kterými jsou Lampionový průvod, nebo studentská MUNI zóna na Majálesu.“

Kateřina Holíková
koordinátorka spolků

Více o spolkovně

Spolky na MUNI

• International Student Club

Mezinárodní studentský klub (ISC) organizuje volnočasové aktivity, při kterých se poznávají studenti z celého světa. Zahraniční studenti se zároveň učí zorientovat v Brně a na univerzitě. „Každý den pořádáme minimálně jednu akci. Jsou to deskové hry, hospodské kvízy, prezentace jednotlivých zemí samotnými studenty, speciální akce jako party na lodi nebo v tramvaji, výlety, sportovní utkání, posezení v čajovně a spoustu dalších,“ vypočítává viceprezidentka ISC Veronika Horáková.

• Radio R

Radio R funguje pod střechou fakulty sociálních studií, ale noví vedoucí a redaktoři přicházejí z celé MUNI. Dnes v něm pracuje více než 150 dobrovolníků.
    Podmínkou přijetí do rádia nejsou specifické schopnosti, ale spíš chuť sdílet s lidmi zajímavé informace a pracovat v kreativním prostředí. „V Radiu R se studenti naučí pracovat s profesionální technikou, hlasem a obsahem, který mohou předávat posluchačům,“ upřesnil někdejší ředitel rádia Jakub Pavlík.

• ProFIdivadlo

Na fakultě informatiky funguje už od roku 1998 zřejmě nejznámější divadelní spolek na MUNI, zapojují se do něj ale studenti odevšad. V ProFIdivadle se uplatníte, i kdybyste neoplývali hereckým talentem – můžete třeba stavět scénu, chystat rekvizity, šít kostýmy nebo skládat hudbu. A je tu práce i pro studenty se specifickými nároky a zahraniční studenty. Pojďte (si) hrát!

Další spolky