Znalosti z oboru otestujete v praxi

Praxe nad zlato! I nad červený diplom. Vašeho budoucího zaměstnavatele budou více než „áčka“ zajímat vaše znalosti, dovednosti a zkušenosti. A to my víme, proto pro vás máme příležitosti, jak praxi získat.

Mnoho oborů na Muni nabízí povinné i volitelné praxe, stáže nebo terénní projekty. Určitě tyto možnosti využijte, obzvlášť pokud při škole nebudete pracovat nebo brigádničit. Na pohovoru k vaší vysněné pozici se bude hodit každá zkušenost.

K čemu je praxe dobrá?

• Vyzkoušíte si, jak vypadá práce ve vašem oboru
  • Ujasníte si, co chcete v budoucnu dělat. A jaké další předměty si zapíšete
  • Naučíte se nové věci
  • Napíšete si praxi do životopisu
  • Když se osvědčíte, možná vám nabídnou stálou práci
  • Získáte nové kontakty
  • Načerpáte inspiraci a užitečná data pro psaní diplomky nebo seminárky

Praktické zkušenosti pro právníky, zubaře i filozofy!

Budoucí archiváři si zkouší pracovat v Moravském zemském archivu, politologové nebo studenti mezinárodních vztahů mohou získat stáže na ambasádách nebo v institucích Evropské unie, studenti uměnovědných studií míří do kulturních institucí. Zkrátka každý obor má pro své studenty vlastní nabídku praxí, stáží a terénních projektů, které v profesním životě využijí. Jejich délka se u jednotlivých oborů liší, mohou být třídenní, ale i tříměsíční. Stejně tak jsou různé i podmínky ukončení.

Jak vypadá praxe na Ekonomicko-správní fakultě MU?

Fakulta má v rámci magisterských studijních programů 49 partnerů, mezi nimiž jsou banky, pojišťovny, marketingové společnosti, finanční ředitelství, městské úřady či úřady práce. A konkrétní obory fakulty mají mnoho dalších partnerů.

Kurz Praxe je zde povinně volitelný, minimálně třítýdenní a ukončuje se zápočtem.

Hledejte zkušenosti i mimo školu

Pomůžeme vám i s hledáním přivýdělku. Hlídejte v ISu (= Informační systém MU) sekci Inzerce – téměř každý den se tu objevují nové pracovní nabídky. Kromě toho narazíte na letáčky s nabídkami práce na řadě nástěnek po celé univerzitě.

Pokud se budete chtít o vhodné práci poradit, zeptáte se Studentských poradců nebo v Kariérním centru MU. Na kurzech si ujasníte, co chcete dělat a jak se na to připravit. A když budete chtít, spojíme vás s konkrétními zaměstnavateli.

Přihlaste se na Muni a vykročte do profesního života připraveni.

„Moje praxe probíhala ve společnosti ppm factum a.s. Zažila jsem 3 týdny ve skvělém pracovním prostředí. Vystřídala jsem všechna oddělení, takže jsem pak mohla posoudit, ve kterém z nich by mě nejvíc bavilo pracovat. Po skončení praxe jsem ráda využila možnost psát ve firmě praktickou část bakalářské práce. A po dokončení studií jsem zde dostala i pracovní nabídku.“

Lucie Minářová
ekonomicko-správní fakulta