Aplikovaná matematika pro víceoborové studium

Magisterské studium tohoto oboru bude směřováno na zvládnutí hlubších aplikačních matematických znalostí vhodných pro další vědní obory. Cílem studia je vychovávat absolventy s hlubokým aplikačním matematickým základem, se zaměřením na jeho využití v dalším vědním oboru, aby se mohli uplatnit v institucích interdisciplinárního charakteru.

• mít znalosti matematických metod a postupů v jejich vzájemné provázanosti;
  • matematické znalosti uplatnit v dalším studovaném oboru;
  • samostatného řešení problémů v dané oblasti.

Absolvent magisterského programu Aplikovaná matematika získá solidní všeobecné znalosti matematických disciplín a hlubší znalosti aplikované matematiky. Absolventi tak budou připraveni na samostatné komplexní řešení problémů v dané oblasti od navržení vhodného matematického modelu, jeho ověření včetně algoritmizace a počítačové implementace.

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský

absolventů si našlo práci snadno

Oborové kombinace s oborem Aplikovaná matematika pro víceoborové studium

Tento obor je nabízen pouze v jednooborovém studiu.

Informace zobrazené v tomto bloku se vztahují k minulému přijímacímu řízení.

Písemná zkouška na úrovni bakalářské zkoušky odpovídajícího bakalářského studia.

V. Jarník: Diferenciální počet I a II, Academia, Praha 1976 P. M. Cohn: Algebra, John Wiley, 1995. R.B. Ash, C. A. Doléans-Dade: Probability and Measure Theory, Academic Press, 2000 R. V. Hogg, A. T. Craig: Introduction to Mathematical Statistics, Macmillan, 1970.

Výsledek přijímací zkoušky.

Oborové zkoušky
Matematika 3 (AM,EK)

Nejčastěji zapisované předměty

Doporučené studijní plány a další informace najdete ve studijním katalogu fakulty.

Doplňující údaje k magisterskému studiu na ÚMS: