Společný mezinárodní program kulturní sociologie

Tento obor není nabízen v českém jazyce

Tento magisterský studijní obor je organizován Katedrou sociologie na FSS MU společně s katedrami sociologie University of Graz, University of Zadar, University of Trento ve formě Joint Degree. Jeho přidaná hodnota spočívá v důrazu na důkladnou a systematickou přípravu v ohledu analytických schopností a dovedností, jež jsou především založeny na osvojení sofistikovaných metod interpretace kulturních významů a souvislostí nejrůznějších sociálních jevů či dat. Obsahově tedy nejde o obdobu sociologie kultury, jež se zabývá analýzou sociologických aspektů kulturních forem nebo systémů (náboženství, umění, apod.), nýbrž jde o obor, který je postaven na analýze kulturních aspektů (jakýchkoli) sociologicky relevantních fenoménů, včetně například byrokratických organizací nebo ekonomických informací.

• analyzovat sociální jevy a porozumět jim v kulturní perspektivě.

Absolventi oboru kulturní sociologie se mohou uplatnit v oblasti marketingu (výzkumu trhu), výzkumu veřejného mínění, na úřadech práce, v tisku, ve státní správě, v různých vzdělávacích organizacích a výzkumných vědeckých ústavech, v personálních odděleních podniků, v nevládních organizacích a sociálních hnutích - všude tam, kde mohou zhodnotit své schopnosti analyzovat sociální jevy a porozumět jim.

Zajišťuje Fakulta sociálních studií
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma
Vyučovací jazyk

absolventů si našlo práci snadno

Oborové kombinace s oborem Společný mezinárodní program kulturní sociologie

Tento obor je nabízen pouze v jednooborovém studiu.

Přijímací řízení se zahajuje v Grazu (koordinující univerzita). Studenti, kteří mají zájem nastoupit na Masarykově univerzitě, založí e-přihlášku rovněž na MU a jsou obeznámeni s podmínkami přijetí a nástupu ke studiu (včetně nostrifikace diplomu). Termín přihlášek je stanoven na: 15. května, s možností doplňujícího kola pro absolventy partnerských univerzit. Přijímací komise rozhoduje společně – zastoupeni jsou všechny 4 partnerské univerzity. Termín rozhodnutí o přijetí: červen.

Hodnotí se předchozí motivace, profil a výsledky uchazečů (CV, výpis známek), doporučení, znalost angličtiny. Celkový výsledek je maximálně 100 bodů. http://www.jointdegree.eu/de/cultural-sociology/application-selection/