Aplikovaná a environmentální geologie

Geolog pomáhá jak společnosti, tak i přírodě

Představení studijního programu

Program Aplikovaná a environmentální geologie je určen pro zájemce, kteří plánují pracovat v běžné geologické firemní praxi týkající se environmentální geologie, hydrogeologie a inženýrské (stavební) geologie a geologie ložiskové. Obor je zaměřen na získání úplného magisterského vzdělání, a to jak formou prezenční, tak i formou kombinovanou. Výuka oboru zahrnuje specializaci na zmíněné aplikované obory, praktický kurz, předměty spojené s přípravou diplomové práce.

Cílem studia v navazujícím magisterském programu je nezávisle na zvoleném oboru upevnit a prohloubit vzdělání získané v předchozím bakalářském programu a získat profesní kvalifikaci geologa připraveného pro samostatnou tvůrčí práci v geologických oborech, a to jak teoretickou a praktickou, tak i v oblasti geologického vzdělávání.

Praxe

Studenti absolvují praktickou výuku podle vlastní volby předmětů, povinná je týdenní praxe.

Předpokládá se, že většina absolventů najde uplatnění zejména ve specializovaných geologických firmách, dále též v institucích zabývajících se uplatňováním geologických poznatků v praxi (odbory životního prostředí, apod.).

Písemná přijímací zkouška na úrovni bakalářské zkoušky daného oboru.

Výsledek přijímací zkoušky

Viz požadavky k bakalářské zkoušce.

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční, kombinovaná

Možnosti studia

Jednooborové studium

Část absolventů může pokračovat v doktorském studiu.

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

doc. Mgr. Martin Ivanov, Dr.

Konzultant programu

e‑mail: