Computer Systems, Communication and Security (eng)

Navrhni, postav a provozuj bezpečný počítačový systém!

Podat přihlášku

Admission to Master’s programmes in English 2021/2022 (study from autumn 2021)
Termín podání přihlášky do půlnoci 15. 4. 2021

Co se naučíte

Program "Počítačové systémy, komunikace a bezpečnost" má za cíl připravit absolventa na dobré pochopení architektur, principů, metod navrhování a provozu bezpečných počítačových systémů se zohledněním hardwarových i softwarových aspektů, včetně síťové komunikace. Absolvent získá také v jedné ze zvolených specializací oboru hlubší znalosti. Specializace "Hardwarové systémy" dovede absolventa k získání praktických dovedností, které se uplatňují při návrhu, implementaci, analýze, testování a provozu zapouzdřených systémů (embedded systems). Specializace "Softwarové systémy" orientuje absolventa na znalosti a dovednosti potřebné ve všech etapách vývoje a úprav rozsáhlých softwarových systémů, zejména informačních systémů. Důraz je kladen na znalosti potřebné při návrhu a vývoji systémů s důrazem na nasazení moderních softwarových technologií. Specializace "Informační bezpečnost" připraví absolventa na práci v oblasti vývoje a správy systémů podporujících bezpečnost, se schopností vhodně volit a aplikovat metody pro zajištění konkrétních bezpečnostních funkcí počítačových systémů. Specializace "Počítačové sítě a komunikace" je zaměřena na architektury, principy operací a zásad provozu počítačových sítí. Absolvent získá pokročilé informace a znalosti z oblastí počítačových sítí a jejich aplikací, práce s multimediálními daty, základní znalosti v oblasti paralelních systémů.

Praxe není povinnou součástí studijního programu.

Chcete vědět víc?

Absolvent programu bude připraven na navrhování a zajištění provozu bezpečných počítačových systémů se zohledněním hardwarových i softwarových aspektů, včetně síťové komunikace. Absolvent specializace „Hardwarové systémy“ bude připraven navrhovat řešení praktických problémů s využitím počítačového hardwaru, tvořivě upravovat hardwarové systémy a nasazovat je. Absolvent specializace „Softwarové systémy“ bude schopen zastávat různé role v IT odděleních podílejících se na vývoji a provozu informačních systémů a při využívání IT pro činnost organizací. Absolventi specializace „Informační bezpečnost“ najdou uplatnění ve společnostech vyvíjejících či dodávajících systémy zohledňující bezpečnostní požadavky, ale i při pokročilé správě a provozu takových systémů. Absolvent specializace „Počítačové sítě a komunikace“ bude schopen působit jako projektant rozsáhlých sítí, vedoucí oddělení počítačových sítí či vedoucí projektů, případně jako samostatný odborník na aplikace počítačových sítí nebo jejich bezpečnost.

15. 12. 2020 – 15. 4. 2021

Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Navazující studium