Matematické modelování a numerické metody

Studijní obor Matematické modelování a numerické metody je zaměřen na studium matematického modelování reálných dějů včetně metod pro jejich numerickou implementaci. Student si podle tématu diplomové práce volí užší zaměření svého studia do speciálních partií aplikované matematiky. Cílem studia je seznámit studenty se základními metodami matematického modelování a dát jim ucelený přehled hojně používaných numerických metod. Kromě širšího základu bude mít absolvent hlubší znalosti oboru, který odpovídá jeho diplomové práci.

• samostatného a tvůrčího přístupu k formulaci a řešení problémů;
  • uplatnit dobrý přehled numerických metod a základních technik používaných při matematickém modelování;
  • koncepčního řešení při modelování reálných dějů v interdisciplinárních oborech včetně tvorby příslušného modelu, jeho algoritmizace, numerického zpracování a počítačové implementace.

Uplatní se v základním a aplikovaném výzkumu, v manažerských profesích a všude tam, kde je třeba spojovat teoretické poznatky matematiky s konkrétními praktickými postupy. Např. v ústavech AVČR, na vysokých školách i v institucích využívajících aplikovaných matematických metod.

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský

absolventů si našlo práci snadno

Oborové kombinace s oborem Matematické modelování a numerické metody

Tento obor je nabízen pouze v jednooborovém studiu.

Informace zobrazené v tomto bloku se vztahují k minulému přijímacímu řízení.

Písemná zkouška na úrovni bakalářské zkoušky odpovídajícího bakalářského studia.

Viz požadavky k bakalářské zkoušce.

Výsledek přijímací zkoušky.

Oborové zkoušky
Matematika 1 (ALG,GEOM,MANAL,MINF,NUMER)

Nejčastěji zapisované předměty

Doporučené studijní plány a další informace najdete ve studijním katalogu fakulty.

Další informace

Internetové stránky: http://www.math.muni.cz/pro-studenty/studium-magisterske-studium.html

facebook: https://www.facebook.com/ums.sci.muni