Geologie pro kombinaci s archeologií

Specializovaný obor Geologie s archeologií je založen na znalostech uchazeče v geologických oborech potřebných pro archeologický výzkum, jako paleontologie, stratigrafie, mineralogie, petrologie, regionální geologie, geologie kvartéru a krasologie s osteologií.

Cílem studia v navazujícím magisterském programu je nezávisle na zvoleném oboru upevnit a prohloubit vzdělání získané v předchozím bakalářském programu a získat profesní kvalifikaci geologa připraveného pro samostatnou tvůrčí práci v geologických oborech, a to jak teoretickou a praktickou, tak i v oblasti geologického vzdělávání.

• samostatného a tvůrčího přístupu k formulaci a řešení problémů;
  • vysvětlit a používat geologickou terminologii v logickém kontextu a odvozovat nové informace;
  • poznávat základní minerály, horniny a fosílie používané v pravěku, interpretovat je z geologického hlediska na navrhovat vhodné analytické metody;
  • používat geologické metody výzkumu včetně geologické dokumentace archeologických lokalit;
  • samostatně řešit archeologické problémy s použítím geologických metod.

Absolventi se uplatní v základním a aplikovaném výzkumu, v manažerských profesích a všude tam, kde je třeba spojovat teoretické poznatky geologie s konkrétními praktickými postupy. Konkrétně v ústavech archeologické památkové péče, v Archeologickém ústavu Akademie věd ČR a dalších archeologických institucích, Českém geologickém ústavu, ve školství, na odborech kultury nebo životního prostředí či v muzeích.

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční, kombinovaná

absolventů si našlo práci snadno

Oborové kombinace s oborem Geologie pro kombinaci s archeologií

Kombinace s obory z jiných fakult

Filozofická fakulta
Archeologie

Informace zobrazené v tomto bloku se vztahují k minulému přijímacímu řízení.

Písemná přijímací zkouška na úrovni bakalářské zkoušky daného oboru.

Viz požadavky k bakalářské zkoušce.

Výsledek přijímací zkoušky.

Oborové zkoušky
Geologie

Nejčastěji zapisované předměty

Doporučené studijní plány a další informace najdete ve studijním katalogu fakulty.