Zásady využívání znaků Masarykovy univerzity

Jak postupovat při žádosti o užití znaků MU?

Chcete použít loga MU, názvy Masarykova univerzita, muni, názvy fakult nebo jiných součástí MU a nejste z univerzity?

Měli byste vědět, že znaky Masarykovy univerzity jsou všeobecnými ochrannými známkami a jako takové je chrání zákon. Externí využívání znaků MU spadá do působnosti Rektorátu Masarykovy univerzity - Odboru vnějších vztahů a marketingu. Pokud bude potřeba licenční ujednání pro externí užívání (u větších projektů), uzavře je s Vámi v písemné formě Centrum pro transfer technologií MU.

Znaky se používají v souladu s design manuálem na těchto stránkách. Je zakázáno znaky MU jakkoli výtvarně upravovat, pozměňovat a parodovat (toto pravidlo platí i pro interní použití). Použití loga pro běžnou univerzitní prezentaci, interní pracovní materiály a studijní účely není potřeba schvalovat.

Zde najdete v jednoduchých krocích návod, jak postupovat:

1. Prostudujte si přiloženou směrnici rektora Masarykovy univerzity.
  2. Vyplňte formulář (Přílohu 1 ke směrnici).
  3. Formulář zašlete na Odbor vnějších vztahů a marketingu RMU: Mgr. Pavla Hudcová, hudcova@rect.muni.cz
  4. Při použití znaků vycházejte z Design manuálu jednotného vizuálního stylu MU, který najdete zde. Znaky v různých formátech jsou ke stažení zde.
  5. Na vaši žádost odpovíme nejpozději do 15 pracovních dnů.
  6. Žadatelům mimo univerzitu pošleme v případě kladného stanoviska k žádosti návrh licenční smlouvy. Po jejím uzavření si vzájemně odsouhlasíme finální grafický návrh použití znaků ve vašich materiálech, který nám pošlete elektronicky.