Členové ISAB po roce opět navštívili univerzitu

5. 12. 2019

Již počtvrté přijeli na Masarykovu univerzitu členové Mezinárodní vědecké rady (ISAB), aby se dozvěděli, jak univerzita nakládá s jejich doporučeními z předchozích let. Po dvou dnech intenzivních schůzek s představiteli univerzity navrhli svá strategická doporučení pro nadcházející období.

První den své listopadové návštěvy se hosté vydali na prohlídku Univerzitního kampusu Bohunice, navštívili prostory výzkumného centra CEITEC MU a vědeckého výukového centra Bioskop, které přibližuje svět vědy dětem a pomáhá v rozvoji talentovaným studentům. Po prohlídce se setkali s novým vedením univerzity, se kterým diskutovali o vizi a strategickém plánu pro nadcházející období. Část diskuzí byla věnována rovněž nové metodice hodnocení výzkumu M17+ a postavení univerzity ve světových žebříčcích. Druhý den setkání náležel fakultám a jejich pokroku.

Členové ISAB v závěrečném hodnocení ocenili otevřenost univerzity i její přístup k doporučením z minulých let, která univerzita vzala na vědomí a postupně implementuje. Jedním z nich bylo například zaměření se na doktorské studium a doktorandy, kteří jsou důležití pro budoucnost univerzity.

Přehled všech článků