Přístupnost webových stránek orgánů státní správy

Autoři ŠPINAR David — SAUR Vladimír — RÁČEK Jaroslav NÉMETHOVÁ Danka HŘEBÍČEK Jiří — HEJČ Michal — BUBENÍČKOVÁ Hana — PAVLÍČEK Radek
Druh Odborná kniha
Citace ŠPINAR, David, Vladimír SAUR, Jaroslav RÁČEK, Danka NÉMETHOVÁ, Jiří HŘEBÍČEK, Michal HEJČ, Hana BUBENÍČKOVÁ a Radek PAVLÍČEK. Přístupnost webových stránek orgánů státní správy. Brno: Auditorium, 2007. 105 s. sv. 1. ISBN 978-80-903786-4-3.
Originální jazyk čeština
Obor Informatika
WWW http://www.pravidla-pristupnosti.cz/att/publikace.pdf
Klíčová slova Web Accessebility; State Administrative Authorities

Kniha poskytuje ucelené srovnání různých metodik přístupnosti WCAG 1.0, návrhu WCAG 2.0 a stávajících Pravidel přístupného webu ČR. Upozorňuje na pravidla z metodiky WCAG 2.0, která nejsou podchycena ve stávajících českých pravidlech přístupnosti, a naopak na ta z českých pravidel, která nemají oporu v metodice WCAG 2.0. Jsou v ní navržena nová pravidla přístupnosti tak, aby zohledňovala výsledky výzkumu se zdravotně postiženými uživateli a reflektovala světový vývoj, zejména návrh mezinárodní metodiky WCAG 2.0. Dále je v ní uvedena metodika vyhodnocení finančních dopadů aplikace pravidel a určena finanční náročnost různých scénářů aplikace pravidel.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info