E-Environment, E-Governance and E-Participation: Visions and Challenges for the European Union Sustainable Development

Název česky E-Environment, E-Governance a E-Participation: Vize a výzvy Evropské unie pro udržitelný rozvoj
Autoři HŘEBÍČEK Jiří
Druh Článek ve sborníku
Citace HŘEBÍČEK, Jiří. E-Environment, E-Governance and E-Participation: Visions and Challenges for the European Union Sustainable Development. In Jiří Hřebíček, Jan Ministr, Tomáš Pitner. Sborník 8. letní školy aplikované informatiky. Brno: MSD Brno, 2011. s. 43-72, 30 s. ISBN 978-80-7392-186-6.
Originální jazyk angličtina
Obor Informatika
Klíčová slova Aarhus Convention; Digital Agenda for Europe; E-Democracy; E-Environment; E-Government; Environmental Democracy; E-Participation; Europe 2020; GDP; GMES; information and communication technologies; ; SEIS; SISE;

Tento příspěvek popisuje e-Environment, environmentální e-Demokracii, e-Government, e-Governance a představí jejich aktuální trendy v Evropské unii. Jsou v něm diskutovány jak vize, tak výzvy e-Environmentu a jeho potenciál pro další udržitelný rozvoj životního prostředí. Příspěvek představuje úkoly a role Digitální Agendy pro Evropu, přeshraničních e-Environment služeb a Sdílený Environmentální Informační Systém (SEIS) jako součást Strategie Evropa 2020, které byly zavedeny s cílem vytvoření společné evropské ICT infrastruktury pro environmentální e-Demokracii a e-Governance. Proto sdílená environmentální data, informace a služby budou kombinovány s environmentální znalosti pro veřejnost za účelem účasti a podpory rozhodnutí vlády na podporu ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje v Evropské unii.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info