Proč jako doktorand (ne)učit kurzy pedagogické a školní psychologie

Autoři MAREŠ Jan
Druh Vyžádané přednášky
Citace MAREŠ, Jan. Proč jako doktorand (ne)učit kurzy pedagogické a školní psychologie. In PhD existence II: česko-slovenská psychologická konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech. 2012.
Originální jazyk čeština
Obor Psychologie
WWW http://www.vzkas.upol.cz/index.php?id=101
Klíčová slova teaching; doctoral study; higher education teaching; professional development; entry into the profession; self-reflection; selfexperience

Cílem příspěvku je přispět k debatě o systému profesní přípravy vyučujících doktorandů na základě osobní zkušenosti autora. Zapojení studentů doktorských studijních programů do výuky, které je z hlediska profesního růstu velmi užitečné, totiž může mít celou i řadu úskalí. Příspěvek se zaměří na reflexi individuální profesní zkušenosti autora s výukou kurzů pedagogické a školní psychologie, které krom obvyklých potíží, které přináší ve výuce nezkušenost a nedostatek profesní přípravy, přináší i konfrontaci těchto problémů s vlastním obsahem výuky. Vzniká tím specifická výuková situace i sebezkušenost, která může být z hlediska dalšího profesního směřování zásadní.

Související projekty:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info