Od 26. dubna se do praktické výuky vracejí někteří studenti posledních ročníků

Prosím sledujte informační zdroje svých fakult. Vláda ČR totiž rozhodla o možnosti prezenční účasti studentů v posledních ročnících na praktické, laboratorní, experimentální a umělecké výuce a praxi s účinností od 26. 4. 2021.

Návrat studentů posledních ročníků praktické výuky se netýká Fakulty sociálních studií, Ekonomicko-správní fakulty, Právnické fakulty a Fakulty informatiky MU. Tyto zůstanou i nadále v on-line výuce.

V případě, že fakulta otevře pro daný studijní program určitou formu prezenční výuky, bude nutné pro účast testování.

20. 4. 2021

Podmínkou účasti na výuce však je testování studentů, jehož výsledek musí být uveden v Informačním systému MU. Test má platnost sedm dní. Studenti jsou povinni absolvovat test každých 7 dnů.

Studenti mohou absolvovat test:
1. na testovacím místě MU (brněnské výstaviště) – test nesmí být starší než dva dny před nástupem na výuku – výsledek je předán do IS automaticky. Pro registraci k testování je pro studenty připravena aplikace v IS (rezervace COVID-19).
2. na libovolném jiném testovacím místě u poskytovatele zdravotních služeb - test nesmí být starší než dva dny před nástupem na výuku – výsledek nahraje student do IS.
3. samotestovací sadou. Test na Covid-19 musí být proveden v den prvního příchodu do výuky – výsledek testu student vyfotí a nahraje do IS.

Testovací místo MU
• nachází se Výstavišti Brno, vstup pro pěší, brána 1, zastávka tramvaje či trolejbusu Výstaviště – hlavní vstup.
• testování bude možné v sobotu a neděli 24. a 25. dubna 2021 od 8 do 16 hodin.
• v dalších dnech mají studenti MU pro testování vyhrazené termíny v pondělí, středu a pátek v čase od 8 do 12 hodin.
• je třeba mít sebou kartu pojištěnce.
• výsledky testu obdrží student v sms do 60 minut na české nebo slovenské telefonní číslo. Tištěné potvrzení se nevydává.

Výjimka z testování platí pro studenty, kteří
• prodělali v posledních 90 dnech laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19.
• prodělali očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace potřebné dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní.
• mají negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin.

Podmínka povinného testování ve výše uvedeném režimu platí i pro studenty, kteří budou využívat ubytování na kolejích. V případě, že budou používat samotest, pak se musí otestovat přímo na kolejích.

Přehled všech článků