Tematické semináře - sport, výživa, psychologie

12. 9. 2024 seminář Motivace ve sportu

1. 6. 2024 seminář Stres management

Sportovní trenéři, asistenti, sportovní manažeři, sportovci.

Termíny kurzu

Období výuky 12. 9. 2024 16:00 – 19:00

12. 9. 2024 seminář Motivace ve sportu

1. 6. 2024 seminář Stres management

Počet účastníků
až 30

Místo konání

Fakulta sportovních studií MU, UKB Bohunice budova E34/místnost 225, Kamenice 5, Brno

Termín přihlášení
do 1. 9. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

MOTIVACE VE SPORTU

Motivace je ve sportu hnacím motorem k dosahování výkonů. Pokud se však ve sportu delší dobu nedaří, dochází k demotivaci a ta často vede k poklesu výkonnosti nebo i k ukončení sportovní kariéry. Motiv výkonu je u každého jiný a cesta k vrcholné sportovní kariéře se někdy tvoří prostřednictvím péče o psychiku sportovce. Součástí motivace je aspirace a její výše určuje schopnost zvládat aktuální startovní a soutěžní stavy. Práce s motivací je ve sportovní přípravě jednou ze základních podmínek úspěšného výkonu.

STRES MANAGEMENT

Slovo stres se objevuje v současném sportu i ve společnosti téměř všude a dotýká se každého z nás. Zatímco u někoho se stres projevuje pozitivním vlivem na zvýšení pracovní iniciativy, jiní mohou působením negativních stresových podnětů onemocnět nebo mít vážné zdravotní potíže. Stres souvisí s moderním životním stylem, protože podporuje výkon a lidé mají pocit, že právě díky stresu stíhají více denních aktivit. Stresují se děti, dospělí, ale i senioři, stresují se ženy i muži, stresují se zaměstnanci, sportovci, zkrátka všichni. Proto je zapotřebí věnovat stresu dostatečnou pozornost a naučit se s ním pracovat tak, aby nás neohrožoval na životě.

Jak se přihlásit

Podmínky pro přijetí

Průběh studia, lektoři

Lektoři

doc. PaedDr. Marie Blahutková, Ph.D.

lektor, vedoucí kurzů, sportovní psycholog, terapeut s 30letou zkušeností, supervize

Informace o kurzu

Zajišťuje Fakulta sportovních studií
Hodinová dotace 8