MU se připravuje na návrat studentů posledních ročníků praktické výuky

Masarykova univerzita se aktivně připravuje na možný návrat studentů posledních ročníků praktické výuky do škol, který by podle dostupných informací mohl nastat v týdnech po velikonočních svátcích. Možný návrat k prezenční výuce by se měl týkat aktivních studentů bakalářských programů od pátého semestru, navazujícího magisterského studia od třetího semestru a magisterských programů od devátého semestru.

1. 4. 2021

O dalším vývoji a přesných parametrech prezenční výuky rozhodne po Velikonocích vláda. Na základě stanoviska vlády a pokynů MŠMT bude následně projednávat aktuální situaci vedení MU s děkany fakult. Rozhodnutí o tom, které konkrétní programy a obory využijí možnosti návratu k prezenční výuce, následně vydají děkani fakult.

Pokud bude umožněna prezenční výuka, je velmi pravděpodobné, že studenti budou muset být testováni. MU proto v této chvíli intenzivně vyjednává o zajištění dodatečných testovacích kapacit a připravuje evidenci testů v informačních systémech. O místech a systému testování a registraci výsledků budou studenti informováni na webu univerzity a e-mailem.

V současnosti MU testuje své zaměstnance na třech místech: rektorát MU, univerzitní kampus (budova B11) a areál na Vinařské. Výjimku z testování mají osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech a osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů po druhé dávce.

Přehled všech článků