Testovací místo MU pro studenty MU rozšiřuje kapacitu

Studenti všech ročníků se vrátili prezenčně k praktické výuce a prezenční účast je možná i na zkouškách. Podmínkou ovšem je, mít negativní test na COVID-19.

12. 5. 2021

Od středy 12. května se mohou studenti k testování na brněnském výstavišti zaregistrovat na kterýkoliv den.

Studenti všech ročníků se vrátili prezenčně k praktické výuce a prezenční účast je možná i na zkouškách. Podmínkou ovšem je, mít negativní test na COVID-19. Masarykova univerzita proto od středy 12. května rozšířila termíny pro testování svých studentů na brněnském výstavišti. Volné termíny najdou všichni zájemci v registračním systému v IS MU.

Testovací místo MU na Výstavišti Brno se nachází u brány 1 (vstup pro pěší), zastávka tramvaje či trolejbusu Výstaviště – hlavní vstup. Na testy se student dostaví na čas, kdy je zaregistrovaný, s sebou je třeba mít kartu pojištěnce. Výsledky testu obdrží student v sms do 60 minut na české nebo slovenské telefonní číslo.

Stále platí to, že antigenní test je možné absolvovat kromě na výstavišti v Brně také na libovolném jiném testovacím místě u poskytovatele zdravotních služeb. Test nesmí být starší než dva dny před nástupem na výuku a výsledek musí student nahrát do IS. V případě testování na BVV se výsledek nahraje do IS automaticky.

Podrobnější informace jsou uvedeny na webu MU/Koronavirus v záložce testování studentů.

Přehled všech článků