Informace pro studenty

 • Vyplňte, prosím, informace o Vašem očkování v ISu
  Masarykova univerzita má zájem, aby prezenční výuka trvala, i při současných epidemických opatřeních, co nejdéle. Vyplněním informace o Vašem očkování v ISu pomůžete vedení MU rozhodnout o dalších krocích.

Výuka a zkouškové období

Provoz MU se řídí univerzitním semaforem. Pro více informací o aktuálním stavu výuky sledujte stránky muni.cz/koronavirus, stránky fakult a barevné označení budov MU. 

Očkování
Očkování na Masarykově univerzitě
 • Termíny očkování na MU byly vzhledem ke změnám vládních opatření a vývoji epidemické situace zrušeny. Svou vakcinační činnost ukončil také SurGal Clinic, možnosti očkování bez registrace však nadále zůstávají na OC Bohéma.

 

Očkování v národních očkovacích centrech
 • Zaregistrujte se v centrálním registru Registrace na očkování - Zadání tel. čísla (mzcr.cz). Doporučujeme vybrat očkovací místo dle stavu vakcín a délky čekajících front: COVID očkování (opendatalab.cz). Pokud již máte vytvořenou registraci a přišla Vám zvací SMS s PIN2 s oznámením o možnosti rezervace termínu, volte 1. termín očkování tak, abyste se mohli dostavit na 2. dávku očkování. Myslete na to, abyste v době druhé očkovací dávky byli přítomni v místě očkování.
 • Od 15. února 2022 došlo ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na 9 měsíců. Po očkování posilovací dávkou není platnost certifikátu v tuto chvíli omezena.
 • Registrovat k očkování proti COVID-19 je možné i pro cizí státní příslušníkyRegistrační systém na registrace.mzcr.cz je dostupný také v angličtině.
  • Systém nabídne cizincům očkovací místa, která budou většinou v některé z velkých nemocnic. MU tedy toto očkování nezajišťuje. Další instrukce týkající se očkování cizinců v ČR prosím sledujte na anglické verzi této stránky.
  • Od 15. 11. 2021 došlo ke změně u cizinců bez pojištění, ti si hradí pouze aplikaci dávky. Více informací zde
  • Více o vakcinaci cizích státních příslušníků zde a zde.
  • Případné dotazy směřujte na ockovanicovid@muni.cz.
 • Prosíme všechny studenty o to, aby v aplikaci v ISu aktualizovali své údaje ohledně očkování.

 

Pro cizince očkované proti COVID-19 v zahraničí platí následující:
 • pro občany zemí Evropské unie, kteří mají ukončené očkování proti covid-19 vakcínami schválenými Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) v třetích zemích, platí stejné podmínky jako pro občany očkované v Česku (tedy např. vstup do ČR bez testu, nepovinné testování při účasti na vzdělávání nebo při využívání různých služeb nebo návštěvě stravovacích zařízení apod.)
 • od pondělí 23. srpna bude ČR uznávat očkování proti koronaviru u lidí ze zemí mimo Evropské unie, pokud bude jejich vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) nebo Světovou zdravotnickou organizací (WHO) pro nouzové použití. Pro rodinné příslušníky budou standardně vydávána víza, to se ale nebude týkat extrémně rizikových zemí.
Testovací místo MU

Testovací centrum pro studenty a zaměstnance MU v Univ. kampusu:

 • Od pondělí 20. 12. 2021 je v areálu Univerzitního kampusu Bohunice umístěno testovací centrum sloužící pro testování zaměstnanců i studentů MU antigenními i PCR testy.
 • Provoz testovacího místa:
  • po–ne od 7–19; rezervační slot pouze pro zaměstnance a studenty MU je vyhrazen po–pá 7–10.
  • Rezervace termínu probíhá přes stránky Covid Spot: antigenní testování na Covid-19, Brno, kde je vytvořen speciální link pro zaměstnance a studenty MU.
  • Pro veřejnost (s možností testování také zaměstnanců a studentů MU) je testování otevřené po–pá 10–19 a so–ne 7–19.
 • Testování pro pojištěnce, tj. zaměstnance a studenty MU i veřejnost, se řídí pravidly pro úhradu preventivních testů z veřejného zdravotního pojištění.
 • Pro samoplátce možnost platby na místě.
Knihovny a počítačové učebny

Pro podmínky vstupu do knihoven se prosím před návštěvou informujte na příslušném HS. Pro více informací sledujte weby knihoven Masarykovy univerzity a fakult.

Služba e-výpůjčka umožňuje prohlížení naskenované studijní literatury z knihoven MUNI na obrazovce počítače bez možnosti jejího stahování a ukládání.

Menzy

Fungování menz upravuje ředitel SKM a Krizový štáb MU dle aktuální epidemické situace.

Je povinné nosit ochranné prostředky dýchacích cest (úst a nosu) dle aktuálních vládních nařízení. U sezení jsou nastaveny rozestupy a další podmínky dané legislativou. Pro více informací sledujte web SKM http://www.skm.muni.cz/menza/aktuality.

Hotová jídla je nutné objednávat dva dny předem (přes WebKredit či MobilKredit), přímo na místě je bez objednání na výběr minimálně z pěti jídel. 

Koleje

Fungování kolejí upravuje ředitel SKM a Krizový štáb MU dle aktuální epidemické situace. Podrobná ustanovení pro jednotlivé provozy najdete na webu SKM: https://www.skm.muni.cz/kolej/aktuality.

Ve společných prostorách je povinné nosit ochranné prostředky dýchacích cest (úst a nosu) dle aktuálních vládních nařízení

Cestování
Výjezdy studentů MU na zahraniční pobyty:

Informace týkající se výměnných pobytů najdete na webu Centra zahraniční spolupráce MU.

Vstup cizinců na území ČR:

Ochranná opatření upravující pravidla pro vstup do České republiky v souvislosti s epidemií nemoci covid-19 byla zrušena. Ke vstupu do České republiky už nadále není vyžadováno splnění žádných speciálních epidemiologických podmínek k zamezení šíření nemoci. Byl zrušen zákaz vstupu cizinců ze třetích zemí i nutnost prokazovat bezinfekčnost.

Informace týkající se víz

Informace týkající se přijímání žádostí o víza a pobyty v ČR najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Akademické obřady

Akademické obřady a hromadné akce lze pořádat dle platné legislativy.

Psychologické poradenství

Epidemie koronaviru doléhá nejen na fyzické, ale také na psychické zdraví lidí. Jak se udržet v dobré duševní kondici si můžete přečíst například zde Jak neztratit hlavu v době koronavirové nebo zde Kvůli koronaviru teď zažíváme stres podobný válce. Jak mu čelit?. Řadu užitečných rad najdete také na webu katedry psychologie.

Pro studenty funguje na Masarykově univerzitě dlouhodobě služba Psychologického poradenství, aktuálně je ale kvůli vládním nařízením jen v online režimu. V souvislosti s aktuální krizovou situací Poradenské centrum MUNI zřídilo speciální službu krizové psychologické pomoci s upraveným režimem zkrácených online konzultací (Skype, email) pro témata související s pandemií koronaviru. Poptávku je potřeba poslat na e-mailovou adresu koronavirus@muni.cz. Do předmětu zprávy uveďte: Pomoc psychologa - student.

Máte otázky? Napište nám.
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info