Vedoucí oddělení výzkumu a projektové podpory

Pracoviště
Oddělení výzkumu a projektové podpory Fakulta informatiky
Termín přihlášek
2. 5. 2024
Nástup
dohodou
Typ úvazku
plný
Obor činnosti
Administrativa  |  Projektové řízení, granty
Elektronická přihláška

Tajemnice Fakulty informatiky vyhlašuje výběrové řízení na pozici

Vedoucí oddělení výzkumu a projektové podpory

Fakulta informatiky MU patří ve výzkumu ke středoevropské špičce. Přijíždějí k nám přednášet i trvale pracovat odborníci z předních světových univerzit, aby své schopnosti sdíleli v našich výzkumných týmech a znalosti předávali studentům. Naši odborníci řeší širokou škálu výzkumných témat zahrnujících např. kyberbezpečnost, umělou inteligenci, biomedicínu, 3D-modely nebo virtuální realitu.

Máte zkušenosti s projektovým managementem a zkušenosti s vedením lidí? Jste komunikativní, naslouchající, proaktivní, zodpovědný/á, systematický/á? Dokážete pracovat nejen s věcnými informacemi, ale i s čísly?

Počet otevřených pozic: 1

Výše úvazku: 40 h/týdně

Pracovní poměr: na dobu určitou 1 roku, při oboustranné spokojenosti prodloužení

Předpokládané datum nástupu: dohodou – dle možností uchazeče/uchazečky

Uzávěrka přihlášek: 2. 5. 2024

Co bude Vaše náplň práce?

  • vedení a rozvoj pracovníků/pracovnic oddělení, nastavení funkční spolupráce a dohled nad koordinací jednotlivých pracovníků/pracovnic,
  • metodická podpora v oblasti přípravy a realizace projektů,
  • komunikace s poskytovateli dotace, s řešitelskými týmy a partnery projektu,
  • monitoring projektových rozpočtů a jejich čerpání, administrace rozpočtových změn,
  • zajištění podpory a koordinace externích i interních kontrol a auditů včetně koordinace přípravy argumentace,
  • vyhledávání a analýza dotačních příležitostí (národních i mezinárodních).

Kvalifikační a jiné požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání,
  • výborné manažerské dovednosti,
  • výhodou zkušenost s přípravou, řízením nebo administrací projektů,
  • výhodou orientace v oblasti systému výzkumu a vývoje v ČR i EU (hodnocení, financování…), znalost metodiky hodnocení M17+, orientace v oblasti zákona o zadávání veřejných zakázek a další legislativou běžně aplikovanou při přípravě a realizaci projektů,
  • proaktivní přístup, samostatnost, vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu,
  • analytické myšlení, schopnost koncepční a týmové práce, pečlivost, důslednost,
  • schopnost přinášet návrhy pro zlepšení procesů a otevřenost novým nápadům,
  • výborné komunikační dovednosti, schopnost vyjednávat v multikulturním prostředí, organizační dovednosti,
  • aktivní znalost anglického jazyka (minimálně B2),
  • dobrá znalost nástrojů MS Office (Excel, Word, PowerPoint).

Výhodou je, máte-li:

  • zkušenosti v oblasti přípravy, realizace a administrace projektů,
  • zkušenosti z prostředí veřejné vysoké školy.

Nabízíme Vám:

  • zajímavou práci pro prestižní pracoviště v univerzitním prostředí s mezinárodním přesahem a spoluprací s aplikační sférou,
  • získání zkušeností s přípravou a realizací prestižních projektů,
  • příjemný a přátelský kolektiv projektových manažerů a ekonomů,
  • pružnou pracovní dobu včetně možnosti občasné práce na dálku,
  • možnost dalšího osobního rozvoje, školení a vzdělávání,
  • možnost účastnit se programu Erasmus+ (možnost stáže na zahraničních univerzitách),
  • zaměstnanecké výhody (6 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, stravenkový paušál, MultiSport karta, očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě, slevy na jazykové kurzy, výhodné mobilní tarify Vodafone, bezplatný vstup do univerzitních knihoven),
  • pracoviště blízko centra Brna s možností bezplatného parkování přímo v areálu fakulty.

Jak se můžete přihlásit:

Strukturovaný životopis a motivační dopis, obojí v češtině a angličtině, prosím zašlete formou elektronické přihlášky (viz níže) do 2. 5. 2024.

Proces výběru:

Vhodní/vhodné uchazeči/uchazečky budou zváni/zvány na osobní nebo videokonferenční pohovor. Součástí výběrového řízení může být psychodiagnostika. Výběrová kritéria jsou doložení všech požadovaných dokumentů a soulad profilu uchazeče/uchazečky s požadavky na danou pozici. Pravidla pro výběrová řízení Fakulty informatiky naleznete zde.

V případě nejasností či dotazů spojených s výběrovým řízením prosím kontaktujte personální oddělení FI na pers@fi.muni.cz.

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců. Prohlédněte si také kariérní stránky naší fakulty.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši odpověď!

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku

Načítám...

Poradíme vám s životopisem a přípravou na pohovor

Tipy pro výběrové řízení

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info