Zájmové aktivity pro zaměstnance MU

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU ve dnech 4. – 6. září 2017
Na počátku nového akademického roku zveme akademické i neakademické pracovníky MU na Týden pohybových aktivit a zdraví.
Přijďte si zasportovat, zacvičit, pobavit se a také se něco dovědět o svém těle. Přijďte si vyzkoušet, jak své tělo zregenerovat při práci v kanceláři a jak správně sedět u počítače, aby vás nebolela záda.
Přijďte si popovídat také o své výživě!
Přihlášky:
Akce je zdarma. Přihlásit se můžete na libovolný počet nabízených aktivit nejpozději jeden den před konáním aktivity prostřednictvím elektronické přihlášky:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRdylnPNz87l5rqN2dUBJnCHfmKJoyZdFVjRCcnsmBJKWrKA/formResponse
 
Obsah zájmových aktivit:
1. Pilates a cvičení s overbally
Protahovací a posilovací cvičení metodou Pilates, které vám pomůže s celkovým zpevněním všech svalových partií vašeho těla, včetně zpevnění hlubokého stabilizačního systému. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení (šatna bude k dispozici). Cvičí se na boso nebo v ponožkách, sportovní obuv není nutná.
 
2. Cvičení na velkých míčích
Zábavné cvičení s hudbou na velkých míčích zaměřené na posilovací, protahovací a koordinační prvky. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).
 
3. Základy výživy názorně a zábavně
Představíme vám zábavné způsoby, jak sestavit a zhodnotit svůj jídelníček. Základům výživy pak bude rozumět opravdu každý. Vyvracíme mýtus „co je zdravé, není dobré“ a vysvětlujeme krédo „nejsou nezdravé potraviny, ale jejich množství“. Srdečně jsou zváni akademičtí i neakademičtí pracovníci.
 
4. Pojďte s námi do posilovny
Provedeme vás základy kondičního posilování. Do zrenovované posilovny PdF MU zveme všechny, koho láká posilovací a formovací cvičení. Zváni jsou úplní začátečníci i pravidelní návštěvníci posilovny.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).
 
5. Zdravotní chvilka v kanceláři aneb cvičení na židlích
Sedíte téměř celý den u počítače nebo za psacím stolem? Bolí vás záda? Otékají vám nohy? Právě pro vás je určena lekce cvičení na židlích, ve které se dozvíte o ergonomii správného sedu a vyzkoušíte si cvičení pro prevenci bolavých zad. Aktivita je určena opravdu pro každého.
S sebou: pohodlné oblečení (šatna nebude k dispozici). Cvičení je připraveno tak, aby se dalo zvládnout v běžném oblečení.
 
Těšíme se na Vaši účast!


Pořadatel
Katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví (Pedagogická fakulta)

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info