Naši vědci dosahují úspěchů na národní i mezinárodní úrovni

Silnou pozici Masarykovy univerzity potvrzují také výsledky v oblasti získávání výzkumných projektů. Naši vědci dosahují značných úspěchů jak v národních, tak mezinárodních grantových programech. Aktuálně to potvrzují oficiální údaje Evropské komise, podle nichž je MU nejúspěšnějším českým žadatelem o granty v programu H2020 i pokračujícím Horizontu Evropa – mezi projekty jsou i prestižní granty Evropské vědecké rady.

V posledních letech byly vědcům z Masarykovy Univerzity uděleny prestižní evropské výzkumné ERC granty – získali jej virolog Pavel Plevka, biolog Richard Štefl, právník David Kosař a biolog Marek Mráz. Na Masarykovu univerzitu se navíc se svými ERC granty přemístili dva excelentní vědci – přední světoví odborníci na teorii grafů Daniel Kráľ a na dějiny umění Matthew Rampley. V prosinci 2020 získali prestižní ERC Consolidator Grant tři naši vědci – David Kosař, David Zbíral and Robert Vácha. O rok později se povedlo tento grant získat opět Pavlovi Plevkovi a v roce 2022 se ERC Starting Grant jako jedenácté ERC pro MU podařilo získat Madalině Biance Moraru.​ V roce 2023 putovaly na MU dva ERC Starting granty, a to Peteru Fabianovi a Petrovi Těšinovi.

MU také jako první v ČR získala grant Wellcome Trust in Science.

Právník David Kosař získal jako první Čech ve svém oboru grant ERC na výzkum soudcovské samosprávy

Právník David Kosař získal jako první Čech ve svém oboru grant ERC na výzkum soudcovské samosprávy

Další články

Výsledky výzkumu se uplatňují v praktickém životě

Výsledky vzešlé z vědecké práce mohou posloužit ke zlepšení prostředí každodenního života. Následně se s nimi setkáváme například v medicíně, v průmyslu, ve stavebnictví nebo ve školství. Jsou užitečné a přispívají k pokroku. Výsledkům vzešlým z výzkumu na MU pomáhá najít uplatnění v praxi Centrum pro transfer technologií.

Zpět do sekce výzkum

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info