Jak na MUNI

Chcete na MUNI, ale váháte, jak postupovat? Provedeme vás 6 hlavními kroky – od výběru studijního programu až po zápis ke studiu.

 • 1. Rozmyslete si, co vás baví

  V jakých předmětech jste dosud vynikali? Které vás zajímaly? Čemu se věnujete ve volném čase? Sepište si seznam všech svých schopností a zájmů, které by vám mohly pomoci při rozhodování, na jaký studijní program se přihlásit. Poraďte se i s rodiči, kamarády a lidmi, kteří vás dobře znají. Nemusíte se jejich doporučením řídit, ale může vám přinést úplně jiný pohled.

 • 2. Projděte si nabídku programů a vyberte favority

  Nabídka studijních programů a jejich kombinací je opravdu široká. Přečtěte si ohlasy studentů, podívejte se na předměty a vyberte si své favority.

  Vyberte si program

 • v září nebo v lednu

  3. Zajděte na den otevřených dveří

  V lednu a únoru vyrazte na den otevřených dveří. Promluvíte si se studenty a vyučujícími, získáte spoustu informací z první ruky a budete mít jasnou představu o tom, jestli je tento program ten pravý. Nic vám nebrání vypravit se na nějakou z přednášek špionážně po vlastní ose.

  Zjistěte termín

 • od 1. listopadu 2018 do 28. února 2019

  4. Podejte si přihlášku

  Přihlášku vyplňte a podejte nejpozději 28. února 2019. Pro klid duše doporučujeme nenechávat podání přihlášky na poslední chvíli. A ideálně nesázejte jenom na jednu kartu a podejte jich více. U některých programů můžete v přihlášce vyznačit i více variant studijních plánů – třeba když nabízí specializaci nebo možnost přidat i vedlejší obor.

  Podejte přihlášku

 • do dubna

  5. Připravte se na přijímačky

  Přijímačky na jednotlivé programy, kombinace či specializace se liší. Většinu uchazečů čeká Test studijních předpokladů (TSP), SCIO test nebo oborový test.

  Vše o přijímačkách

 • červen–červenec

  6. Zapište se ke studiu

  Přijímačky v kapse? Za pár dnů přijde pozvánka na zápis ke studiu. Zpravidla se koná na konci června nebo v červenci. Přejeme vám krásné nejdelší prázdniny v životě a v září se uvidíme na MUNI!

Proč studovat na Muni

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info