Jsme univerzita na celý život

Vzděláváme každého, kdo má chuť učit se a zkoumat nové věci.

Nezáleží na tom, jestli je vám 6 nebo 70 a jestli chodíte na základní školu nebo do práce. Člověk se totiž neustále učí. Třeba při nástupu do nové práce, při změně pozice nebo když zkrátka chce vědět víc.

 • 9–15 let

  Masarykova Juniverzita učí i baví školáky

  V 9 letech diplomovaným vysokoškolákem? Na MjUNI to jde! Malí školáci jednou měsíčně poslouchají přednášky v učebnách univerzity, zkouší vybavení laboratoří, potkávají se s akademickými pracovníky a jezdí na badatelské exkurze.

  Více o MjUNI

 • 15–19 let

  Středoškolská odborná činnost

  Soutěž pro talentované studenty středních škol v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech, kterou každoročně vyhlašuje ministerstvo školství. Studenti se mohou do soutěže přihlásit tak, že si na stránkách organizátora vyberou z nabídky témat, která poskytli školitelé z Masarykovy univerzity. Pokud jsou vybráni, řeší studenti během období červenec – leden téma přímo na vědeckém pracovišti MU.

  Více o soutěži

  Juniorská akademie Lékařské fakulty MU

  Program zaměřený na podporu nadějných mladých mozků středoškolských studentů, jehož základem je spolupráce s pedagogy středních škol, především vyučujících biologii, chemii, fyziku a matematiku. Jste-li právě studentem nebo učitelem na střední škole, naše akademie je určena právě Vám!

  Více o junior akademii

 • 18+

  Připravíme vás na přijímačky

  Na přijímací zkoušky se vyplatí připravit. Nabízíme kurzy na Test studijních předpokladů i některé oborové testy.

  Bakalářské, magisterské a doktorské studium

  Nabízíme přes 300 bakalářských a magisterských oborů, které často jdou mezi sebou kombinovat. Pokračovat můžete v navazujícím magisterském studiu a potom i studiu doktorském (nebo v rigorózním řízení).

  Studovat můžete i při práci

  Kombinované studium s prvky studia prezenčního i dálkového vám usnadní získání vysokoškolského vzdělání při práci nebo jiných povinnostech.

  Nabídka kombinovaného studia

  Programy rozšiřující vzdělání

  Nabízíme studium ke splnění kvalifikačních předpokladů, rekvalifikace, specializace i jiné doplnění vzdělání.

  Další vzdělávání

 • Odborné kurzy

  Školíme jazyky, sportujeme, učíme arteterapii i britské právo. Chystáme kurzy, výjezdy a semináře pro firmy i skupiny jednotlivců, kteří se potřebují nebo chtějí naučit něco nového.

  Nabídka kurzů

 • 60+

  Univerzita třetího věku

  V Univerzitě třetího věku (U3V) vítáme všechny rodiče a prarodiče, kteří tajně pročítají vysokoškolské poznámky svých dětí a vnoučat a prahnou po nových informacích.

  Nabídka U3V

Zjistěte více o celoživotním vzdělávání na jednotlivých fakultách MU:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info