Jsme univerzita na celý život

Vzděláváme každého, kdo má chuť učit se a zkoumat nové věci.

Nezáleží na tom, jestli je vám 6 nebo 70 a jestli chodíte na základní školu nebo do práce. Člověk se totiž neustále učí. Třeba při nástupu do nové práce, při změně pozice nebo když zkrátka chce vědět víc.

  • 9–15 let

    Masarykova Juniverzita učí i baví školáky

    V 9 letech diplomovaným vysokoškolákem? Na MjUNI to jde! Malí školáci jednou měsíčně poslouchají přednášky v učebnách univerzity, zkouší vybavení laboratoří, potkávají se s akademickými pracovníky a jezdí na badatelské exkurze.

    Více o MjUNI

  • 15–19 let

    Středoškolská odborná činnost

    Soutěž pro talentované studenty středních škol v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech, kterou každoročně vyhlašuje ministerstvo školství. Studenti se mohou do soutěže přihlásit tak, že si na stránkách organizátora vyberou z nabídky témat, která poskytli školitelé z Masarykovy univerzity. Pokud jsou vybráni, řeší studenti během období červenec – leden téma přímo na vědeckém pracovišti MU.

    Více o soutěži

  • 18+

    Připravíme vás na přijímačky

    Na přijímací zkoušky se vyplatí připravit. Nabízíme kurzy na Test studijních předpokladů i některé oborové testy.

    Bakalářské, magisterské a doktorské studium

    Nabízíme přes 300 bakalářských a magisterských oborů, které často jdou mezi sebou kombinovat. Pokračovat můžete v navazujícím magisterském studiu a potom i studiu doktorském (nebo v rigorózním řízení).

    Studovat můžete i při práci

    Kombinované studium s prvky studia prezenčního i dálkového vám usnadní získání vysokoškolského vzdělání při práci nebo jiných povinnostech.

    Nabídka kombinovaného studia

    Programy rozšiřující vzdělání

    Nabízíme studium ke splnění kvalifikačních předpokladů, rekvalifikace, specializace i jiné doplnění vzdělání.

    Další vzdělávání

  • Odborné kurzy

    Školíme jazyky, sportujeme, učíme arteterapii i britské právo. Chystáme kurzy, výjezdy a semináře pro firmy i skupiny jednotlivců, kteří se potřebují nebo chtějí naučit něco nového.

    Nabídka kurzů

  • 60+

    Univerzita třetího věku

    V Univerzitě třetího věku (U3V) vítáme všechny rodiče a prarodiče, kteří tajně pročítají vysokoškolské poznámky svých dětí a vnoučat a prahnou po nových informacích.

    Nabídka U3V

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info