Open Day na Fakultě informatiky 

Přijď v pátek 13. září až na tři fakulty v rámci speciálního dne otevřených dveří MUNI.

Chceš jít naproti světovým trendům? Být v obraze? V IT tě čekají nové technologie, poznatky a mnohem více. Uvědomíš si, co vše se za pojmem IT skrývá a jak velký má tento obor potenciál, nejen teď a v blízké budoucnosti, ale i za desítky let. Technologie se stále vyvíjejí, tak udrž krok a pojď nám s nimi pomoct!

Na Open Day zjistíš, jak vypadá studium zrovna u nás, čím je výjimečné, kam všude zasahuje obor IT a jaké má uplatnění. Ukážeme ti vlastně velmi slibnou budoucnost v technologiích, které ti dokážou neskutečně usnadnit život, pokud jim porozumíš. Vysvětlíme ti různé možnosti studia, práce při škole, bydlení a všeho potřebného pro tvůj budoucí IT rozvoj.

Zajímá tě podrobněji, jak vypadají přijímačky, nebo jak se k nám dostat bez nich? Jak se v Brně žije, jak náročné studium tě čeká, jestli můžeš studovat i v zahraničí či jiné otázky? Během celého programu se nás můžeš na cokoli optat – jsme tu právě pro tebe! 

Těšit se můžeš také na zajímavé laboratoře, které se sice prezentují pod mystickými zkratkami, ale my tě s nimi rádi seznámíme. V laboratoři CBIA ti ukážou, jak se zpracovává biomedicínský obraz, a jaké různé technologie a postupy se při tom používají. Dále se můžeš podívat do KYPO, do jednoho z nejmodernějších kyberbezpečnostních center, kde se trénují hackerské útoky a zároveň obrana proti nim. Máme tu také HCILAB, kde uvidíš, jak může člověk interagovat s počítačem, můžeš si vyzkoušet virtuální realitu, podívat se, jak se z části tvoří hry anebo zjistit, jak se vytvářejí nejrůznější pohyby lidí, např. do animovaných filmů. V průběhu Open Day otevřeme i laboratoř NLP pro zpracování přirozeného jazyka či třeba EmLAB pro architekturu číslicových systémů. FI má rozhodně co ukázat, tak dojdi!

Zarezervuj si termín

  • Proč bys měl jít studovat informatiku?
  • Jaká je nabídka oborů v IT a možnosti uplatnění
  • Zeptej se na cokoliv, co tě zajímá!

David Figar, fakultní koordinátor

„IT je nepochybnou součástí dnešního života. I když si to často neuvědomujeme, technologie jsou všude kolem nás a je třeba jim porozumět a vylepšovat je. Naše fakulta je přátelská a potkáš tu suprové lidi, kteří nejen že ti rádi poradí, ale taky s nimi třeba zajdeš na pivo či do baru. Nenajdeš zde jen svou budoucí práci, ale mnohem víc – výborné kamarády, zážitky a možnosti, které budeš mít na celý život.“

David Figar, fakultní koordinátor
Fakulta Informatiky, Aplikovaná informatika

Načítám mapu…

Další fakulty