Korektiv

Celouniverzitní spolek

O nás

Korektiv je studentský kritický publicistický web. Co to znamená? Autoři a autorky Korektivu sledují, co se ve společnosti děje, a srozumitelnou a vyargumentovanou kritikou chtějí přispět k tomu, aby se lidem žilo lépe a svobodněji. Všímají si, jak společenské uspořádání pomáhá těm, kteří jsou už teď politicky nebo ekonomicky mocní, a naopak brání bezmocným a utlačovaným, aby žili důstojně. Vědí, že svět může fungovat lépe, a dokážou popsat, co tomu v současné společnosti brání. Korektiv také přináší zprávy ze světa brněnských univerzit a slouží jako „hlídací pes“, který dává pozor na to, aby univerzity a fakulty braly vážně potřeby svých studujících. Pro Korektiv může psát každý, komu je takové vnímání světa blízké.

Co je naším posláním?

Chceme vnést do veřejné debaty hlas generace, která je v českých médiích dlouhodobě podreprezentovaná, a naučit mladé lidi, aby se nebáli veřejně promlouvat a ukázat světu své relevantní zkušenosti a znalosti. Nadto hlídáme, jak jsou hájeny zájmy studujících v univerzitní a městské politice.

Co děláme

Každý týden se snažíme vydat alespoň jeden aktuální článek. Korektiv nemá stálou redakci, každý může nabídnout námět na text přes formulář na webu nebo přes e-mail. Hledáme studující a další mladé lidi všech oborů a zájmů, kteří se nebojí se ozvat a svou kritikou pomoci zlepšit náš každodenní svět.

Název

Korektiv


Kde nás najdete

korektiv.cz


Jak nás kontaktovat

redakce@korektiv.cz

Bc. Martin Veselý

Editor

e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info