Regional Development and Tourism

Navazující magisterské studium v prezenční formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 95 000 Kč za akademický rok.

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Hlavním cílem tohoto programu je poskytnout studentům multidisciplinární teoretické znalosti a praktické dovednosti, které jsou nezbytné pro aplikaci systémových přístupů k optimálnímu řízení sociálně-teritoriálních struktur. Vývoj bude vnímán s ohledem na jeho ekonomické, sociální a environmentální konotace. Studium rozvíjí systémové znalosti potřebné pro optimální využívání územních předpokladů se zvláštním zřetelem na implementaci rozvojových projektů a rozvoj cestovního ruchu, který představuje stále důležitější faktor územního rozvoje ve všech zeměpisných měřítcích. Studenti získají hlubší dovednosti potřebné pro nalézání procesní souhry veřejných i soukromých aktérů socioekonomického rozvoje v regionu. Systémový přístup k regionálnímu rozvoji představuje charakteristický rys tohoto programu.

„Místo je výchozí bod.“

Praxe

Odborná praxe není součástí učebního plánu tohoto studijního programu. Zahraniční stáže jsou podporovány v rámci programu Erasmus/Erasmus +.

Chcete vědět víc?

Absolventi programu získají dovednosti, které jim umožní vykonávat prestižní zaměstnání v soukromých i veřejných institucích, počínaje lokální a konče nadnárodní úrovní. Z potenciálních pracovních příležitostí lze uvést náročnější odborné pozice ve státní či územní správě a samosprávě, konzultanty regionálního rozvoje a cestovního ruchu (např. v developerských společnostech a agenturách), projektový a destinační manažer či pozice investičního analytika a konzultanta. Mohou působit také na středních a vyšších manažerských pozicích v podnicích.

Údaje z předchozího přijímacího řízení (přihlášky 15. 12. 2023 – 15. 4. 2024)

Our Master's degree programmes are open to students holding a Bachelor's or equivalent degree. Applicants must provide proof of English proficiency and study competence.

Please see our website for complete information:

All application materials must be in English or in Czech.

Information available at: https://www.econ.muni.cz/en/admissions/masters-studies/application-requirements

Navazující studium

Zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský