Jak na MUNI

Máte zájem o navazující magisterské studium na MUNI, ale váháte, jak postupovat? Provedeme vás 7 hlavními kroky – od kontroly podmínek až po zápis ke studiu.

 • 1. Zkontrolujte, že splňujete podmínky

  Abyste mohli nastoupit k navazujícímu magisterskému studiu, potřebujete mít úspěšně ukončené bakalářské studium. V případě, že jste je absolvovali v zahraničí (kromě Slovenska), vyřiďte si uznání zahraničního vzdělání.

 • 2. Vyberte si z nabídky programů

  Můžete vybírat z více než 200 programů. Při rozhodování mohou být správným vodítkem vaše schopnosti, zaměření předchozího studia či zájmy. Pročtěte si také ohlasy studentů a prohlédněte si předměty daného programu. 

  Vyberte si program

 • 3. Zajděte na den otevřených dveří

  Absolvovali jste bakalářské studium na jiné univerzitě? Přijďte se k nám podívat na den otevřených dveří. Většinou se koná v září, lednu nebo v únoru. Promluvíte si se studenty a vyučujícími, můžete nakouknout na některou přednášku a snadněji pak rozhodnete, jestli je váš vybraný studijní program ten pravý. 

  Zjistěte termín

 • 4. Podejte si přihlášku

  Máte vybráno? Do 30. dubna 2020 podejte přihlášku. Některé fakulty umožňují i nástup v jarním semestru. Pokud to finanční situace jenom trochu dovolí, nesázejte jenom na jednu kartu a podejte si přihlášek více.

  Za každou podanou přihlášku se platí poplatek 600 Kč. Poplatek za přihlášku na lékařskou fakultu a fakultu informatiky je 700 Kč, na fakultu sportovních studií 650 Kč, na fakultu sociálních studií je 650 Kč pro jarní semestr a 700 Kč pro podzimní.

  Všechny záležitosti týkající se přijímacího řízení budete vyřizovat se studijním oddělením příslušné fakulty.

  Podejte přihlášku

 • 5. Připravte se na přijímačky

  Podmínky přijetí se na jednotlivých fakultách a u různých programů liší. Někde vás přijmou na základě dobrých výsledků předchozího studia, jinde budete skládat oborové zkoušky. Přesné informace najdete u jednotlivých programů a na fakultních stránkách.

  Na některých fakultách můžete využít nabídky přípravných kurzů k oborovým zkouškám. 

  Pročtěte informace u programů Pročtěte informace od fakult

 • 6. Přijďte na přijímačky

  Přesné datum přijímací zkoušky se dozvíte po podání přihlášky. Zatím se můžete podívat na orientační termíny. Také jsou k dispozici výsledky přijímaček z minulých let.

  Uchazeči se specifickými nároky mohou požádat o podporu nebo úpravu podmínek během přijímacího řízení.

 • 7. Zapište se ke studiu

  Přijetí ke studiu v kapse? Gratulujeme! Za pár dnů vám přijde pozvánka na zápis ke studiu. Nezapomeňte, teprve zápisem se stáváte studenty.

  Pokud jste nebyli přijati, můžete podat odvolání proti rozhodnutí.

Proč studovat na Muni

Rozcestník