doc. Lukáš Vokřínek, PhD.


kancelář: pav. 08/02014a
Kotlářská 267/2
611 37 Brno

Zobrazit na mapě

Životopis

Životopis

Identifikace osoby
  • Bc. Lukáš Vokřínek, PhD.,
    narozen 18. srpna 1981 v Brně,
    ženatý, 2 děti
Pracoviště
  • Ústav matematiky a statistiky
    Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity
    Kotlářská 267/2, 611 37 Brno
Funkce na pracovišti
  • odborný asistent
Vzdělání a akademická kvalifikace
  • 2006: PhD. v Matematice, University of Aberdeen, "A generalization of Vassiliev's h-principle"
  • 2002: Bc. v Matematice, Masarykova univerzita, "Homologická algebra funktorů"
Přehled zaměstnání
  • 2006- : odborný asistent, Masarykova univerzita, Brno
Pedagogická činnost
  • aktuálně přednáším kurzy: Lineární algebra a geometrie III, Globální analýza, Algebraická geometrie
  • v minulosti jsem přednášel kurzy: Topologie, Diferenciální geometrie
  • mnou vybudované kurzy: Homologická algebra, Differential topology, Simplicial sets
  • úspěšně jsem vedl 11 bakalářských prací
Vědeckovýzkumná činnost
  • výzkum v oblastech výpočetní topologie, abstraktní homotopická teorie, teorie kategorií
Vybrané publikace
  • VOKŘÍNEK, Lukáš. Decidability of the Extension Problem for Maps into Odd-Dimensional Spheres. Discrete & Computational Geometry, New York: Springer, 2017, roč. 57, č. 1, s. 1-11. ISSN 0179-5376. doi:10.1007/s00454-016-9835-x. info
  • ČADEK, Martin, Marek KRČÁL a Lukáš VOKŘÍNEK. Algorithmic Solvability of the Lifting Extension Problem. Discrete & Computational Geometry, New York: Springer, 2017, roč. 57, č. 4, s. 915-965. ISSN 0179-5376. doi:10.1007/s00454-016-9855-6. URL info
  • VOKŘÍNEK, Lukáš. Pushouts of Categories, Derived Limits, and Colimits. Communications in Algebra, 2016, roč. 44, č. 5, s. 2110-2117. ISSN 0092-7872. doi:10.1080/00927872.2015.1033718. info
  • MAKKAI, Mihály, Jiří ROSICKÝ a Lukáš VOKŘÍNEK. On a fat small object argument. Advances in Mathematics, Amsterdam: Elsevier, 2014, roč. 254, MARCH, s. 49-68. ISSN 0001-8708. doi:10.1016/j.aim.2013.12.012. info
  • ČADEK, Martin, Marek KRČÁL, Jiří MATOUŠEK, Lukáš VOKŘÍNEK a Uli WAGNER. Extendability of Continuous Maps Is Undecidable. Discrete & Computational Geometry, 2014, roč. 51, č. 1, s. 24-66. ISSN 0179-5376. doi:10.1007/s00454-013-9551-8. URL info
  • ČADEK, Martin, Marek KRČÁL, Jiří MATOUŠEK, Lukáš VOKŘÍNEK, Uli WAGNER a Francis SERGEREART. Computing All Maps into a Sphere. Journal of the ACM, 2014, roč. 61, č. 3, s. "neuvedeno". ISSN 0004-5411. doi:10.1145/2597629. URL info
  • ČADEK, Martin, Marek KRČÁL, Jiří MATOUŠEK, Lukáš VOKŘÍNEK a Uli WAGNER. Polynomial-Time Computation of Homotopy Groups and Postnikov Systems in Fixed Dimension. SIAM Journal on Computing, USA: SIAM, 2014, roč. 43, č. 5, s. 1728-1780. ISSN 0097-5397. doi:10.1137/120899029. URL info
  • VOKŘÍNEK, Lukáš. Constructing homotopy equivalences of chain complexes of free ZG-modules. In Christian Ausoni, Kathryn Hess, Brenda Johnson, Wolfgang Lück, Jérôme Scherer. An Alpine Expedition through Algebraic Topology. Neuveden: American Mathematical Soc., 2014. s. 279-296, 18 s. ISSN 0271-4132. info
  • VOKŘÍNEK, Lukáš. Heaps and unpointed stable homotopy theory. Archivum mathematicum, 2014, roč. 50, č. 5, s. 323-332. ISSN 0044-8753. doi:10.5817/AM2014-5-323. info
  • ČADEK, Martin, Marek KRČÁL, Jiří MATOUŠEK, Lukáš VOKŘÍNEK a Uli WAGNER. Extending Continuous Maps: Polynomiality and Undecibility. In Joan Feigenbaum. Proceedings of the 45th annual ACM symposium on Symposium on theory of computing. New York, USA: Association for Computing Machinery, 2013. s. 595-604, 10 s. ISBN 978-1-4503-2029-0. doi:10.1145/2488608.2488683. URL info
  • VOKŘÍNEK, Lukáš. Computing the abelian heap of unpointed stable homotopy classes of maps. Archivum mathematicum, 2013, roč. 49, č. 5, s. 359–368. ISSN 0044-8753. doi:10.5817/AM2013-5-359. URL info
  • ČADEK, Martin, Marek KRČÁL, Jiří MATOUŠEK, Francis SERGERAERT, Lukáš VOKŘÍNEK a Uli WAGNER. Computing maps into a sphere. In Yuval Rabani. Proceedings of the Twenty-Third Annual ACM-SIAM Symposium on Discrete Algorithms, Kyoto, Japan, January 17-19, 2012. Philadelphia, USA: Society for Industrial and Applied Mathematics, 2012. s. 1-10, 10 s. ISBN 978-1-4503-1245-5. URL info
  • VOKŘÍNEK, Lukáš. A generalization of Thom's transversality theorem. Archivum Mathematicum, Brno: Masaryk University, 2008, roč. 44, č. 5, s. 523-533. ISSN 0044-8753. info

28. 4. 2017