9. 11. 2021

Aktuální trendy na trhu práce zmapuje Veletrh práce JobChallenge. Nabídne virtuální stánky, chatování s personalistkami i pracovní příležitosti

Veletrh pracovních příležitostí JobChallenge na svém 15. ročníku přivítá studenty a absolventy VŠ 9. a 10. listopadu. Na veletrhu se představí více než 50 zaměstnavatelů z 16 různých oborů, s cílem podpořit studenty a absolventy při orientaci na trhu práce. Veletrh se i letos uskuteční online přímo na webových stránkách www.jobch.cz

Pracovní příležitosti po celé České republice nabídnou nejen české, mezinárodní společnosti a státní správa, ale nově i univerzitní spolky. Veletrh společně pořádají
Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické v Brně. Celý program Veletrhu je pro návštěvníky zdarma.

První den veletrhu 9. listopadu bude možné navštívit Poradenský HUB. Tento inspirativní vzdělávací prostor slouží účastníkům ke konzultaci připravených CV a návštěvě koučovacích zón. Bude k dispozici řada webinářů a panelových diskuzí, prezentující témata výhod profesní sítě LinkedIn a 12 klíčových kompetencí pro 21. století.

Poradenský HUB je přípravou návštěvníků na setkání se zaměstnavateli následující veletržní den 10. listopadu. Hlavní veletržní den bude zahájen v 9 hodin a vystavovatelé budou na online stáncích pro návštěvníky k dispozici až do 18 hodin. Veletrh je určený studentům a absolventům VŠ, kteří se připravují na trh práce, či jsou již jeho součástí, mají zájem rozvíjet své schopnosti, chtějí se potkat se zaměstnavateli, získat nové kontakty, ale i pracovní nabídky.

Paralelně s online stánky bude možné 10. listopadu navštívit i bohatý doprovodný program. Ten tvoří moderované TALK shows, webináře a panelové diskuze se zástupci firem. Diskutovanými tématy jsou výše nástupních platů, nejčastější otázky u pohovorů, očekávání zaměstnavatelů od uchazečů a další témata reflektující aktuální požadavky studentů. Novinkou letošního veletrhu je online chat s personalisty, kteří budou na chatu k dispozici po celý den veletrhu a nabídnou tak jedinečný prostor pro individuální domluvu ohledně pracovních nabídek či přímo termínů pohovorů.

“Veletrh JobChallenge nabízí nespočet příležitostí k navázání kontaktu se zaměstnavateli, ať už pro prváky, páťáky, tak i absolventy. Během jednoho dne mohou získat důležité kontakty, porovnat firemní kultury a nahlédnout pod pokličku výběrových řízeních. O tom, že se uchazeči nespokojí jen s inzeráty na internetu a chtějí se o firmě dozvědět co nejvíce, svědčí i rekordní počet registrovaných na loňském online veletrhu” říká koordinátorka veletrhu Andrea Svobodová.