15. 12. 2020

Ekonomicko-správní fakulta MU členem světového sdružení pro železniční sektor

Masarykova univerzita se prostřednictvím Institutu pro dopravní ekonomii, geografii a politiku (ITREGEP) z Ekonomicko-správní fakulty dostala do prestižního klubu Alliance of Universities for High-Speed Rail.

Tato Aliance univerzit spadá pod UIC, tedy celosvětově působící sdružení zastupující železniční sektor a propagující železniční dopravu.

Cílem této aliance je posílit spolupráci mezi členy UIC, akademickými institucemi po celém světě a železničními úřady a podporovat sociálně-ekonomický a technický výzkum v oblasti vysokorychlostní železnice.

Přínosy pro Masarykovu univerzitu, potažmo dopravní výzkum, který je na její půdě realizován, spočívá v možnostech sdílení znalostí, spolupráci na výzkumu mezi zúčastněnými univerzitami a zástupci železničního sektoru a podílení se na vzniku strategických dokumentů pro dopravní politiku.

 

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info