27. 6. 2017

Ekonomicko-správní fakulta vybuduje laboratoře pro experimenty

Vybudování dvou laboratoří pro ekonomické experimenty a simulace a rekonstrukce sedmnácti učeben a poslucháren čeká v příštích třech letech Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity (ESF MU). První etapa, při níž se bude rekonstruovat jedna učebna a jedna posluchárna a vzniknou obě experimentálně-simulační laboratoře, začne v nejbližších dnech.Fakulta

Nákres laboratoře pro ekonomické experimenty a simulace.

Modernizace zázemí fakulty je součástí projektu s názvem Strategické investice Masarykovy univerzity do vzdělávání SIMU+, který je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Celkové náklady na stavební práce a vybavení se pohybují v případě ESF MU kolem 62 milionů korun.

Ekonomicko-správní fakulta prostřednictvím výzkumného institutu MUEEL již několik let rozvíjí právě experimentální ekonomii, která se snaží odhalovat chování lidí například v oblasti placení daní, korupce a v mnoha dalších oblastech života. „Laboratoř musí splňovat určité podmínky. Každý účastník experimentu musí mít oddělené prostory a zároveň musí být možné chování účastníků monitorovat. Abychom tato kritéria splnili a zároveň zachovali prostory pro běžnou výuku, budeme mít v Evropě unikátní vybavení, tedy stahovatelné přepážky mezi jednotlivými místy v učebně,“ popsal nové experimentálně-simulační laboratoře manažer projektu Ondřej Repík.

Modernizace všech výukových prostor na ESF MU pak bude zahrnovat především vylepšení jejich akustických vlastností a jejich přizpůsobení aktuálním bezpečnostním a hygienickým předpisům. „Budova fakulty se dostavěla před necelými dvaceti lety a během té doby se změnily také požadavky na technické vybavení, od dostatečného počtu elektrických zásuvek, nároků na přístup k internetu až po vybavení interaktivními tabulemi,“ přiblížil další kroky modernizace zázemí pro výuku Repík.

Plánované opravy se budou odehrávat vždy v letním období a moderní a nově zrekonstruované místnosti pak budou sloužit mimo jiné studijním oborům usilujícím v následujících letech o další akreditaci. Půjde o obory Veřejná ekonomika a správa, společný česko-francouzský obor Veřejná správa a obor Podniková ekonomika a management. Inovace těchto oborů, která potrvá zhruba tři roky, je součástí projektu MUNI 4.0, který je na strategické investice přímo navázán.

Stáhnout fotky .zip 2 734 kB