27. 3. 2017

Kariérní centrum MU bude školit experty z celého světa

Experti z kariérních center z desítky vysokých škol přijedou sdílet zkušenosti na Masarykovu univerzitu (MU), která jako první v Česku spustila vysokoškolský kariérní portál JobCheckIN pro studenty a absolventy. Kariérní centrum MU, které spravuje portál, pořádá od 27. března 2017 druhý ročník čtyřdenního setkání MUST WEEK for Career Services.

Od běžných pracovních portálů se univerzitní JobCheckIN liší především systémem pro párování nabídek zaměstnání s případnými uchazeči. Portál univerzita spustila na podzim a aktuálně jej využívá více než 100 firem, které speciálně pro studenty MU inzerují přes 400 pracovních pozic napříč všemi obory. Nejvíc společnosti poptávají pozice spojené s obory IT a ekonomii.

„V rámci připravované akce chceme navázat mezinárodní spolupráci s kariérními centry a zároveň se společně učit efektivnější práci s univerzitními studenty a zaměstnavateli. Hlavním tématem letošního ročníku je tvorba a management efektivních kariérních akcí, na kterých se setkávají zaměstnavatelé se studenty za účelem jejich propojení a nalezení cest k možnému uplatnění studentů. Pro zaměstnavatele jsou příležitostí k získání kvalitních budoucích zaměstnanců,“ vysvětlila koordinátorka akce Veronika Čechová.

Účastníci z desíti zemí – Německa, Nizozemí, Litvy, Kazachstánu, Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska, České republiky a Francouzské Guyany – se seznámí se všemi fázemi event managementu.
MUST Week for Career Centres se koná už podruhé. Poprvé se uskutečnil v roce 2015
a byl zaměřený na navazování vztahů se zaměstnavateli.