9. 5. 2017

Masarykova univerzita spustila vlastní e-shop

Nový internetový obchod s názvem Munishop spustila 9. května na adrese www.munishop.cz Masarykova univerzita (MU). V aktuální nabídce je 90 druhů reklamních předmětů včetně oblíbených univerzitních mikin a 400 titulů knih a časopisů vydaných Nakladatelstvím MU Munipress. Zboží je možné vyzvedávat v Brně na třech výdejních místech nebo si ho nechat poslat poštou.

„Spuštěním Munishopu reagujeme na dlouhodobou poptávku studentů i absolventů po lepší dostupnosti reklamních předmětů, zejména mikin,“ uvedla Magdalena Langerová, vedoucí Odboru vnějších vztahů a marketingu Rektorátu MU. Jen v roce 2016 Masarykova univerzita prodala svých mikin více než tisíc. „Do prodeje také uvádíme nové předměty s motivem prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, které si lidé sami vyžádali na základě uchazečské kampaně #followmasaryk.“

Munishop by měl také zlepšit distribuci knižních titulů vydávaných Nakladatelstvím MU. Vedle odborných publikací a časopisů připravuje Munipress i publikace určené běžným čtenářům. V posledních měsících například unikátní soubor Koráb pohádek od Eduarda Basse nebo provokativní zamyšlení nad principy demokratického vládnutí Národ ďáblů od oxfordského profesora Steina Ringena.

Zakoupené zboží je možné si nechat poslat poštou, zatím jen v tuzemsku, v budoucnu se chystá i verze e-shopu v angličtině a doručování do zahraničí. Druhou možností je si zboží objednat a osobně vyzvednout na některém ze tří výdejních míst v Brně. Buď přímo v sídle Munishopu v Nakladatelství MU na adrese Rybkova 19 na Kraví hoře, nebo v knihkupectví v bohunickém kampusu či v Univerzitním shopu Scalanterie v kině Scala na Moravském náměstí.