1. 11. 2016

MU otevřela přijímací řízení pro rok 2017/18 a spustila nový web

Zájemci o studium v bakalářských a magisterských oborech na Masarykově univerzitě (MU) v akademickém roce 2017/18 již mohou podávat přihlášky. Průvodcem uchazečů při volbě vhodného studijního oboru budou nové webové stránky www.muni.cz, které univerzita dnes spolu s přijímacím řízením spustila.

„Novou webovou prezentací reagujeme na měnící se potřeby univerzity v oblasti komunikace i očekávání návštěvníků webu. Vycházíme přitom ze zjištění, že nejčastějšími návštěvníky univerzitních stránek jsou právě uchazeči o studium,“ uvedla prorektorka pro vnější vztahy Hana Svatoňová. Nový web proto obsahuje menší množství detailních informací a je více zaměřen na to, aby návštěvník snadno a rychle zjistil, co lze na univerzitě studovat, kterým oblastem výzkumu se univerzita věnuje a jaké jsou případné možnosti pro spolupráci.

„Při vytváření obsahu a stavění struktury jsme pracovali s uživatelskými průzkumy a obsah připravovali tak, aby reflektoval potřeby uchazeče o studium a současné trendy v internetovém prostředí,“ upřesnila Svatoňová. Samozřejmostí je již úprava pro použití na mobilních a dotykových zařízeních.

Novinkou letošního přijímacího řízení je také rozšíření míst, ve kterých bude možné absolvovat testy studijních předpokladů. Ty využívají mimo lékařské všechny fakulty MU. Uchazeči si budou moci vybrat z celkem 11 míst namísto dosavadních dvou. Vedle Brna a Bratislavy, bude možné složit testy nově v Praze, Jihlavě, Českých Budějovicích, Ostravě, Hradci Králové, Žilině, Bánské Bystrici a Košicích.

V akademickém roce 2016/17 studuje v řádném diplomovém studiu na MU přes 34 tisíc studentů. V předchozím roce jich bylo přes 36 tisíc, což odpovídá trendu postupného snižování stavu studentů. Zatímco celkový počet studentů klesá, podíl zahraničních roste, aktuálně jich na MU řádně studuje 7227. V rámci letošního přijímacího řízení se do prvních ročníků bakalářských a magisterských programů zapsalo přibližně osm tisíc studentů z téměř 15 tisíc přijatých. Do těchto oborů poslali uchazeči necelých 42 tisíc přihlášek.