8. 11. 2017

MU otevřela přijímací řízení pro rok 2018/19, přijímací testy budou v dubnu

Zájemci o studium v bakalářských a magisterských oborech na Masarykově univerzitě (MU) v akademickém roce 2018/19 již mohou podávat přihlášky. Testy studijních předpokladů, které jsou podmínkou přijetí na většinu fakult MU bude možné absolvovat na 12 místech a nově se budou konat již v dubnu, a to 21. a 22. 2018. Testy studijních předpokladů využívají pro přijímací řízení všechny fakulty MU kromě lékařské fakulty a nově také fakulty sportovních studií.

„Tradičně jsme testy studijních předpokladů pořádali v květnu, pro jejich posun do dubnového termínu jsme se rozhodli proto, bychom uchazečům umožnili učit se na přijímací testy dříve, než nastoupí do kolotoče státních maturit,“ uvedla vedoucí studijního odboru rektorátu MU Martina Vlková.

Doplnila, že k loňským 11 místům, kde bylo možné testy absolvovat, přibude letos jedno nové. Uchazeči si budou moci vybrat z těchto českých měst Brno, Praha, Jihlava, České Budějovice, Ostrava, Hradec Králové a nově Olomouc a testy mohou skládat také ve slovenských městech Bratislava, Žilina, Bánská Bystrica a Košice.

V akademickém roce 2017/18 studuje v řádném diplomovém studiu na MU přes 32 tisíc studentů, z toho je 6800 cizinců. V předchozím roce studovalo na MU přes 34 tisíc lidí, což odpovídá trendu postupného snižování stavu studentů. V rámci letošního přijímacího řízení se do prvních ročníků bakalářských a magisterských programů zapsalo na 7 400 studentů. Do těchto oborů poslali uchazeči téměř 40 tisíc přihlášek.