21. 10. 2016

MU spustila portál na vyhledávání práce pro studenty JobCheckIN

Usnadnit studentům a čerstvým absolventům Masarykovy univerzity (MU) hledání stáží či stálých pracovních pozic má nově spuštěný portál JobCheckIN. Od běžných pracovních portálů se liší především systémem pro párování nabídek zaměstnání s případnými uchazeči. Novou službu nabízí Kariérní centrum MU.

Do portálu na adrese odkaz do nového oknawww.jobcheckin.muni.cz mají přístup jen studenti a absolventi MU do 18 měsíců od ukončení studia, kteří se registrovali, a samozřejmě potenciální zaměstnavatelé. Budou v něm pouze nabídky, u nichž je vyžadována žádná nebo minimální praxe.

„Studenti si díky němu snadno najdou stáž nebo práci, i když nemají zkušenosti. Zaměstnavatelé, kteří projevují velký zájem o studenty z Masarykovy univerzity, zase dostanou nástroj, jak se s nimi spojit,“ vysvětlil důvody pro vznik portálu Radoslav Pittner z Kariérního centra MU.

Portál porovnává dovednosti, které požaduje zaměstnavatel, s těmi, které mají uchazeči vypsané v profilu. Díky tomu je schopen zobrazit pracovní pozice na míru a doporučit studenta konkrétnímu zaměstnavateli. „Cílem je ukazovat vždy pouze relevantní nabídky. Uchazeči si na něm mohou vybrat z 20 oblastí zájmu jako management, lidské zdroje a personalistika nebo IT. Důležité je pečlivé vyplnění profilu studenta či absolventa,“ uvedl Pittner.

Když portál uchazeči doporučí pracovní nabídku, rovnou mu zobrazí, na kolik procent se jeho profil shoduje s nároky zaměstnavatele, které požadavky splňuje a které ne. „Díky tomu získá student přehled, o jaké znalosti a dovednosti je velký zájem, a může pracovat na jejich získání. Právě proto lze JobCheckIN nazvat kariérním portálem – umožňuje studentům postupně se rozvíjet,“ dodala kariérní poradkyně Pavla Horáková.