6. 11. 2017

Multimediální den ukáže, jak novináři využívají nové technologie

Aktuální trendy v médiích bude v pátek 10. listopadu prezentovat zájemcům tradiční akce s názvem Multimediální den na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Tento ročník se zaměří na technologické vymoženosti, které novináři používají, aby čtenářům, divákům či posluchačům zprostředkovali co nejlepší informace. Věnovat se bude i tomu, jak veřejnost víc vtáhnout do tvorby mediálních sdělení.

Témata letošního ročníku akce kopírují oblasti, ve kterých se dnešní média nejvíc rozvíjí. „Mapujeme to, o čem se aktuálně v oboru nejvíc diskutuje. Mluvit se bude o technologických novinkách, například využití dronů, virtuální reality, hologramů místo živých moderátorů nebo mobilních telefonů nahrazujících kamery,“ uvedl Jaroslav Čuřík, hlavní organizátor Multimediálního dne.

Program akce tvoří debaty, semináře a workshopy, které se konají v době od 9 do 14.30. Část z nich je dostupná pouze studentům, ale výrazný podíl mají i části určené běžné veřejnosti. Týká se to například debaty o technice, technologiích a médiích, nebo diskuse o tom, jakými cestami se mohou sami čtenáři či čtenáři podílet na dodávání obsahu pro média, a stát se tak trochu novináři, aniž by museli absolvovat dlouhou profesní přípravu.

Multimediální den slouží i jako příležitost, kde se mohou čtenáři, diváci a posluchači setkat s pracovníky médií, která denně sledují. Zástupci nejvýznamnějších českých redakcí budou celé dopoledne na místě konání, v atriu fakulty sociálních studií na adrese Joštova 10, zodpovídat dotazy studentů i jiných zájemců o mediální dění. Kompletní program celého dne je k vidění na webu pořádající katedry mediálních studií a žurnalistiky.