13. 4. 2017

Na Masarykově univerzitě budou přednášet současní i bývalí ministři

Hned tři bývalí i současní ministři budou v dubnu přednášet studenům a zájemců z řad veřejnosti na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity (ESF MU). Do Brna zavítá současný ministr financí ČR Andrej Babiš, bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý a významný polský ekonom, bývalý ministr financí a autor polské transformace Leszek Balcerowizc.

Bývalý ministr průmyslu a obchodu České republiky v letech 1992 až 1997 a současný prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý bude mít ve čtvrtek 20. dubna přednášku o aktuální situaci české ekonomiky. Vystoupení na téma Česká ekonomika 2017: Stabilita, růst a nedostatek pracovních sil, začne v 9.20 v aule ESF MU.

O aktuálních otázkách daňové politiky České republiky budou moci studenti diskutovat s ministrem financí Andrejem Babišem v rámci předmětu Veřejné finance. Ministr zavítá na fakultu v úterý 25. dubna a jeho přednáška začne v 11.05 v aule ESF MU.

Pozvání fakulty a České společnosti ekonomické přijal také Leszek Balcerowicz. Polský ekonom byl prvním postkomunistickým ministrem financí Polska, vicepremiérem polské vlády a guvernérem polské centrální banky. Je autorem transformačního procesu v Polsku, takzvaného Balcerowiczova plánu. Jeho přednáška na téma Good and Bad Transitions se uskuteční ve čtvrtek 27. dubna od 14.35 v posluchárně P106.