10. 3. 2020

Rektor Masarykovy univerzity vyhlásil na 14 dnů rektorské volno

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš vyhlásil na 14 dnů rektorské volno, reagoval tak na aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy koronaviru. Studenti se tak v příštích 14 dnech nebudou účastnit žádné kontaktní výuky. Ruší se také všechny akce organizované univerzitou bez ohledu na očekávané počty osob. Provoz na kolejích, v menzách a knihovnách bude způsoben mimořádné situaci, aby se studenti nemuseli obávat nákazy.

Rektor doporučil děkanům, aby tomuto opatření uzpůsobili provoz na fakultách tak, aby tam, kde je to možné, zůstali zaměstnanci v režimu home office, ostatní budou chodit do práce.

V Jihomoravském kraji nebyl doposud zaznamenán případ nákazy virem COVID-19. Tato opatření mají tedy pouze preventivní charakter. Dále platí beze změny opatření a doporučení týkající se karantény, příjezdů z rizikových oblastí a podobně