14. 12. 2020

Šest vědkyní obdrželo grant Career Restart

Takový je cíl grantu Career Restart, který letos v září vypsala Grantová agentura Masarykovy univerzity (GAMU). V hodnocení uspělo šest vědkyň z různých pracovišť MU, s řešením projektů začnou od Nového roku.

Career Restart je grant určený pro vědce či vědkyně, kteří přerušili svou kariéru ve výzkumu, například z důvodu rodičovské dovolené či jiných zásadních důvodů. Kategorie usnadní a urychlí návrat mladých talentovaných pracovníků k produktivní vědecké kariéře a zvýší procento jejich zastoupení na samostatných, seniorních vědeckých pozicích.

O grant bylo možné žádat od října do listopadu 2020. Vybrané uchazečky obdrží financování ve výši 500 tisíc korun ročně po dobu dvou let. Bližší informace o této formě podpory je možné zjistit na webových stránkách GAMU, kategorie Career Restart.

„Masarykova univerzita bude usilovat o to, aby se tento formát podpory dlouhodobě etabloval mezi ostatní soutěže Grantové agentury a mohl být vyhlašován každý rok, protože umožňuje velmi potřebné a flexibilní financování mladým vědcům a vědkyním po přerušení kariéry. Grant je možné využít například na financování částečného úvazku při nebo po rodičovské dovolené, a tím získat prostor pro přípravu grantových aplikací do externích agentur,“ uvedla prorektorka pro výzkum a doktorské studium, prof. Šárka Pospíšilová.

Seznam úspěšných navrhovatelek a jejich projektů přikládáme v tabulce níže a všem srdečně gratulujeme.

Navrhovatelka

Název

HS

Pracoviště

Bohačiaková Dáša, Mgr. Ph.D.

Career Restart - Stem Cell-Based Models of Neurodegeneration

LF

Ústav histologie a embryologie

Kraus Andrea, Mgr. M.Sc., Ph.D.

Back to Epidemic Processes

PřF

Ústav matematiky a statistiky

Kuchynka (roz. Tvrdoňová) Michaela, Mgr. Ph.D.

Study the effectiveness of anticancer drugs

FaF

Ústav chemických léčiv

Bočková Loudová Kateřina, Mgr. Bc. Ph.D.

Modern Greek as a Standard Average European language

FF

Ústav klasických studií

Holštajn Zemánková Petra, Mgr. Ph.D.

Structural and Functional Neural Correlates of Cognitive and Social-cognitive Deficit in Eating Disorders

LF

Psychiatrická klinika

Bozděchová Lucie, Mgr. Ph.D.

Structural and functional analysis of plant telomerase RNA

CEITEC MU

VS Jiřího Fajkuse