21. 4. 2017

Středoškoláci obsadí Masarykovu univerzitu a Brno

Hned tři akce určené studentům středních škol a vyšších ročníků škol základních bude v následujících dnech pořádat Masarykova univerzita (MU). V sobotu se bude v centru Brna konat už 11. ročník soutěže pro čtyřčlenné týmy středoškoláků InterSoB, kterou organizují studenti fakulty informatiky a přírodovědecké fakulty. Příští týden se do bohunického kampusu sjedou finalisté 51. ročníku Biologické olympiády, kterou spolupořádá přírodovědecká fakulta a 27. až 28. dubna bude ekonomicko-správní fakulta hostit závěrečné souboje v soutěži prezentačních dovedností Prezentiáda.

InterSoB je jednodenní soutěž, která středoškolákům umožňuje podívat se netradičním způsobem do zákulisí Masarykovy univerzity, udělat si výlet po Brně a také si vyzkoušet své schopnosti v mnoha různých oblastech. Soutěžní týmy mají sraz v sobotu 22. dubna na fakultě informatiky a úkoly budou plnit od 9.30 do 18.00.

Od pondělí 24. dubna budou v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice soupeřit nejlepší řešitelé krajských kol 51. ročníku Biologické olympiády. „Třicet šest soutěžících, vítězů krajských kol soutěže, bude plnit teoretické i praktické úkoly související s tématem světla, při kterých se seznámí se špičkovým laboratorním zázemím univerzity,“ uvedl letošní prezident ústředního kola Biologické olympiády a proděkan přírodovědecké fakulty Milan Gelnar.

Během úterní terénní úlohy také navštíví atraktivní lokalitu Kamenný vrch, která je unikátním stepním biotopem, kde lze potkat například kudlanku nábožnou. Při večerních programech je pak čeká program představující pracoviště přírodovědecké fakulty a také slavnostní zakončení v aule Ceitecu MU.

Ve čtvrtek se do Brna sjedou další talentovaní lidé ze středních a základních škol, kteří se probojovali do finále prezentační soutěže Prezentiáda. To se bude konat na ekonomicko-správní fakultě ve čtvrtek a v pátek 27. a 28. dubna.

„Žáci z České i Slovenské republiky budou soutěžit ve dvou až tříčlenných týmech. Prezentiáda podporuje jejich soutěživost, kreativitu a pomáhá mladým lidem zdokonalovat komunikační schopnosti,“ uvedla organizátorka akce na fakultě Mária Jakabová s tím, že týmy budou soutěžit například i v ekonomických tématech Svět bez peněz a Poslední stokoruna v kapse.