4. prosince 2017

Ve funkci děkana filozofické fakulty pokračuje Milan Pol

Akademický senát Filozofické fakulty Masarykovy univerzity dnes zvolil děkana na nadcházející čtyřleté období. Bude jím podruhé v řadě odborník na pedagogiku Milan Pol, který byl jediným kandidátem ve volbách. Nové funkční období mu po jmenování rektorem Mikulášem Bekem začne od 1. dubna.

Pol svým kolegům slíbil pokračování rozběhnutých aktivit. Jako snad největší výzvu vnímá vedle akreditačního procesu dokončení rozsáhlé rekonstrukce areálu v ulici Arna Nováka, za zásadní však považuje další kvalitativní posun fakulty prakticky ve všech hlavních oblastech její činnosti. „Jde nám o kvalitní vzdělávání a špičkový výzkum na sebevědomé fakultě, to je ostatně i mottem mého programu,“ uvedl Pol, pro něhož hlasovalo 15 z 19 členů senátu.

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity je největší fakultou univerzity, v tomto akademickém roce má více než sedm tisíc studentů. Jejich počet v posledních letech klesá v souvislosti s demografickým poklesem. Milan Pol se chce stejně jako zbytek univerzity věnovat také tématu studijní neúspěšnosti a nastavit studium tak, aby posluchači měli dost prostoru vybrat si obor, který je pro ně ten pravý, a zároveň se nesnižovaly požadavky na absolvování oborů.

Stáhnout článek .pdf 287 kB

Stáhnout fotky .jpg 4 618 kB

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info