Získáte podporu v každé životní situaci

Nemusíte mít obavy ze studentských začátků ani z průběhu studia. Usnadníme vám, co jen půjde – nabízíme stipendia, levnější ubytování a obědy, dostanete slevu na cestování. S konkrétními dotazy vám pomůžou poradenská centra a studijní oddělení.

Studujte s finanční pomocí

Studium si může dovolit každý

Možná nebydlíte v Brně a vrtá vám hlavou, jak zaplatíte ubytování nebo jízdenky. Nebo byste rádi pomáhali v humanitární neziskovce, ale bojíte se, že bez placené brigády nebudete moct studovat. Právě v těchto případech vás univerzita finančně podpoří. Ale i v mnoha dalších.

Žádat můžete například o tato stipendia:

 • sociální stipendia
 • stipendia na podporu ubytování
 • stipendijní program na podporu humanitárních aktivit
 • stipendijní program rektora MUNI

Podívejte se na kompletní seznam stipendií.

ISIC šetří peníze

Jako studenti MUNI obdržíte ISIC kartu, která je takovým školním „občanským průkazem“. A taky se s ní dostanete levněji na řadu akcí, festivalů, vzdělávacích kurzů nebo na prohlídky památek po celém světě.

Cestujte levněji

Stačí mít v kapse kartu ISIC, kterou na univerzitě dostanete hned v prvních dnech školy, a automaticky máte nárok na slevu 50 procent. Nezáleží na tom, který dopravce vás poveze. Slevy na autobusy a vlaky navíc platí po celý rok, i když zrovna není škola, a nejsou omezeny trasou z domova do školy, jak tomu bývalo dříve.

Levné bydlení na studentských kolejích

Nechcete utrácet za podnájem? Bydlete na studentských kolejích – ceny za měsíční ubytování se nejčastěji pohybují mezi 4 400–6 500 Kč. A klikejte rychle, nejlepší pokoje bývají hned pryč. Podívejte se, jak koleje vypadají.

Pokud hledáte byt, pomůže vám bydleni.muni.cz.

Dobré jídlo za pár korun

Kde ho sehnat? V menzách a hladových oknech! Průměrně se cena pohybuje kolem 85 Kč. Ve všech menzách si denně vyberete z 5 jídel a pokaždé myslíme i na vegetariány.

Bez popisku

MUNI vás podpoří vždy, když...

 • Když máte otázky

  I když studijní administrativa není náročná, může se stát, že se něco zamotá. Když ta situace nastane, obrátíte se na „studijní“ – každá fakulta má svoje.

  Pokud je vám milejší zeptat se studentských mazáků, kteří si vaší situací už prošli, můžete jim napsat nebo zavolat. Nebo zkuste diskuzní fóra v ISu.

 • Když jste smutní

  Někdy se studium nedaří a možná vás napadne, že bude lepší skončit. Nebo se objeví problémy v rodině či smutek na duši a budete to chtít někomu povědět. Proto máme Poradenské centrum MU, kde si s vámi bezplatně popovídají poradci.

 • Když máte zdravotní handicap

  Centrum Teiresiás vám v maximální možné míře umožní plnohodnotně studovat programy MUNI. A pomůže i při přijímačkách.

 • Když chcete pomoct při hledání práce

  Při hledání pracovního uplatnění vám poradí Kariérní centrum. Nabízí různé seberozvojové kurzy nebo akce, třeba veletrh práce. A především vás propojí se zaměstnavateli.

„Služby kariérního centra jsem si vyzkoušela několikrát a vždy jsem se setkala s naprostou profesionalitou. Nejvíc ‚hard-core‘ bylo assessment centrum, kde nás organizátoři natvrdo hodili do reality pracovního prostředí. Zkusili jsme si obhájit vlastní projekt, zažili si úspěchy i pády a prošli snad všemi psychologickými testy, co existují. Odnesla jsem si z něj neodbytný pocit, že na sobě ještě musím pracovat.“

Marta Kuchařová
studetka sociologie

Proč studovat na Muni

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info