Integrovaná přírodověda 5 – Šaty dělají člověka. Materiál pro učitele

Autoři SVATOŇOVÁ Hana PLUCKOVÁ Irena HOFMANN Eduard KOLEJKA Jaromír LNĚNIČKA Libor MÍSAŘOVÁ Darina NAVRÁTIL Vladislav — RUDA Aleš — SVOBODOVÁ Hana SVOBODOVÁ Jindřiška RYCHNOVSKÝ Boris
Druh Učební texty, pomůcky
Citace SVATOŇOVÁ, Hana, Irena PLUCKOVÁ, Eduard HOFMANN, Jaromír KOLEJKA, Libor LNĚNIČKA, Darina MÍSAŘOVÁ, Vladislav NAVRÁTIL, Aleš RUDA, Hana SVOBODOVÁ, Jindřiška SVOBODOVÁ a Boris RYCHNOVSKÝ. Integrovaná přírodověda 5 – Šaty dělají člověka. Materiál pro učitele. 1. dotisk 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2012. 47 s. ISBN 978-80-210-5711-1.
Originální jazyk čeština
Obor Zemský magnetismus, geodesie, geografie
Klíčová slova Integrated Science, Didactics of Science

Integrovaně zpracovany text věnovaný širokému tématu šatů obsahující dílčí kapitoly např. vliv přírodních a kulturních podmínek na oblékání, vývoj textilního průmyslu a jeho podílu na průmyslovém pokroku i na postavení textilního průmyslu dnes, speciální oděvy, které dovolují přežít člověku v podmínkách pro něj jinak ohrožujících, přírodní a syntetické materiály, jejich výrobě, zpracování i barevné úpravě a údržbě látek. Podkapitoly uzavírají otázky k zamyšlení a tzv. námětovník s konkrétními odkazy na připravené metodické a pracovní listy. Text obsahuje tabulku vztahu podkapitol k průřezovým tématům podle RVP.

Související projekty:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info