STARMUS festival Bratislava

Festival STARMUS je festivalem vědy, umění a hudby a uskuteční se poprvé ve střední Evropě od 12.5. do 17.5.2024, a to v Bratislavě. Univerzitním partnerem festivalu je i Přírodovědecká fakulta MU.

Starmus web Program a vstupenky

Festival sdružuje laureáty Nobelovy ceny, významné vědce, astronauty, myslitele a umělce, kteří jsou ochotni se podělit o své znalosti a zkušenosti při hledání odpovědí na velké otázky. Tématem sedmého ročníku festivalu na Slovensku je „Starmus Earth: budoucnost naší domovské planety“. Návštěvníci se mohou zúčastnit přednášek a panelových diskuzí nobelistů, vědců, astronautů a umělců. Ale užít si také koncerty a řadu hudebních vystoupení.

Nobelisté, vědci, astronauti, umělci

Zakladateli a organizátory jsou astrofyzik Garik Israelian, a Sir Brian May, astrofyzik a kytarista skupiny Queen. K hlavním osobnostem letošního festivalu patří Bill Nye, americký popularizátor vědy, a doktorka Jane Goodallová, bioložka zabývající se výzkumem primátů, zejména šimpanzů, americký astrofyzik a nositel Nobelovy ceny profesor Kip Thorne. Z muzikantů a umělců se představí např. Jean-Michel Jarre, kapela The Offspring a britský komik a spisovatel Robin Ince.

Chcete být v centru dění? Staňte se festivalovým dobrovolníkem.

Přihlašovací formulář

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info