Povinné testování na COVID-19 platí i pro zaměstnance MU

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví je od středy 17. 3. 2021 zakázána osobní přítomnost na pracovišti bez negativního výsledku testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Test nesmí být starší než 7 dní a musí se mu podrobit všichni zaměstnanci.
Výjimku z testování mají:
a) zaměstnanci pracující na home office
b) osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech
c) osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů po druhé dávce.
Formu prokázání výjimky (čestné prohlášení, že zaměstnanec má potvrzení o prodělaném onemocnění/ sken potvrzení apod.) určuje vedoucí hospodářského střediska.

9. 3. 2021

Informaci o výsledku testu musí být uvedena v aplikaci Prevence v INETuO formě testů a průběhu testování rozhodují děkani a vedoucí příslušných hospodářských středisek. O začátku testování budou zaměstnanci informováni.

Mezi možnosti testování bude patřit samotestování univerzitou dodanými sadami, které budou k dispozici na fakultách, testování proškoleným zdravotnickým personálem, které zajistí univerzita ve vlastních odběrových místech.

V případě samotestování budou platit přísná pravidla pro provoz odběrových místností, kde budou mít zaměstnanci k dispozici vybraný test.

Pro profesionální testování zřídí Masarykova univerzita ve spolupráci s FN Brno odběrová místa pro antigenní testování pro své zaměstnance. Budou umístěna v areálu bohunického kampusu (budova B11), na rektorátu MU a v areálu na Vinařské č. 4. Zaměstnanci se na testování v těchto místech zaregistrují přes INET v aplikace Prevence. Registrace bude spuštěna v pátek 12. března.

Zaměstnanci mohou také využít odběrová centra, která spadají do systému Chytré karantény a podstoupit antigenní či PCR test tam.

Pokud vyjde zaměstnanci při testování pozitivní výsledek, nesmí na pracoviště, a bude buď automaticky, nebo přes svého obvodního lékaře zaslán na PCR test a do jeho výsledku pak bude dodržovat příslušná opatření zamezující šíření viru.

Vedení Masarykovy univerzity důrazně připomíná, že lidé, kteří mají příznaky onemocnění COVID-19 jako dušnost, horečka, suchý kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, mají zakázaný vstup do univerzitních budov.

Přehled všech článků